Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mabion
10.06.2014 06:08

Spółka Mabion wchodzi z lekami do Brazylii

W planie jest też uruchomienie fabryki na terenie tego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mabion)
Maciej Wieczorek, prezes Mabionu

Firma biotechnologiczna Mabion zamierza wejść na rynek brazylijski. Firma właśnie rozpoczęła procedurę rejestracji leku MabionCD20.

Jak podaje spółka, jej intencją spółki jest przystąpienie do programu partnerstwa publiczno-prywatnego, koordynowanego przez brazylijski resort zdrowia. Mabion podpisał w tym celu list intencyjny z brazylijską firmą Biolotus, która zajmie się procesem rejestracji produktów firmy na rynku brazylijskim.

Dodatkowo obie firmy będą współpracować w celu utworzenia fabryki i laboratorium analitycznego w Brazylii. Fabryka powinna powstać w ciągu pięciu lat od zakończenia procesu zatwierdzenia produktu w tym kraju.

_ - Brazylijski sektor biotechnologiczny jest bardzo specyficzny z uwagi na duże szanse wynikające z gwarantowanego udziału rynkowego dla firm objętych rządowym programem partnerstwa prywatno-publicznego - _mówi Maciej Wieczorek, prezes Mabionu, cytowany w informacji spółki. - _ W naszej opinii szanse na objęcie naszej spółki programem partnerstwa prywatno-publicznego są bardzo duże. Wiemy, że w ciągu ostatnich trzech lat skorzystało z niego wiele firm, jednak w związku z brakiem wymiernych korzyści dla brazylijskiego sektora biofarmaceutycznego rząd wycofał się z tej współpracy - _podkreśla.

Brazylijski Biolotus jest firmą farmaceutyczną specjalizującą się w badaniach, rozwoju oraz dystrybucji oraz produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: mabion, business news, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz