Notowania

enel-med
06.11.2013 16:39

Spółka medyczna przyjęła nową strategię

Realizacja zaplanowanych inwestycji wymaga poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości 50 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EL-MED/Materiały prasowe)

Zarząd Centrum Medycznego Enel-Med przyjął 3-letnią strategię rozwoju. W najbliższych latach spółka zamierza rozszerzyć skalę działalności o nowe obszary oraz poprawić efektywność sprzedaży oferowanych usług. Widoczny na zdjęciu prezes Enel-Med, Adam Rozwadowski dodaje, że pozyskane z emisji akcji na GPW środki zostały przeznaczone na realizację zaplanowanych inwestycji.

Strategia spółki zakłada zwiększenie efektywności sprzedaży abonamentów medycznych stanowiących 57 procent wartości przychodów. Wchodzi w to rozwinięcie działalności o rynek śląski i rynek zachodniopomorski oraz w miarę zapełniania potencjału rozwijanie przychodni w wybranych lokalizacjach. Zgodnie z przyjętą strategią, zarząd Enel-Med zapowiada również utworzenie dwóch nowych specjalistycznych placówek profilowanych w Warszawie, a także wzrost udziału stomatologii w portfelu poprzez sukcesywne zwiększanie liczby gabinetów stomatologicznych. Istotnym elementem strategii są działania w obszarze długoterminowej opieki nad osobami starszymi. W tym celu Enelbud Sp. z o.o., spółka zależna Centrum Medycznego Enel-Med S.A. zawiązała ze spółką JH Group AG z siedzibą w St. Gallen spółkę zależną Bonus Vitae Sp. z o.o.

Utworzenie specjalistycznych placówek profilowanych ma na celu rozwój usług komercyjnych dla klientów indywidualnych w wybranych specjalnościach, takich jak ortopedia z rehabilitacją, medycyna estetyczna etc. Pierwsze placówki powstaną w Warszawie, a przewidywany zwrot z inwestycji wynosi dwa lata.

Stomatologia odgrywa znaczącą rolę w działalności spółki. Warto przypomnieć, że rozpoczęła ona swoją działalność w 1993 roku właśnie od świadczenia usług stomatologicznych na najwyższym poziomie. W kolejnych latach planowany jest intensywny rozwój tego obszaru m.in. poprzez zwiększenie liczby gabinetów stomatologicznych i inne, niż dotychczas pozycjonowanie stomatologii.

Jednocześnie Centrum Medyczne Enel-Med zamierza nadal rozwijać usługi szpitalne. W tym celu spółka zamierza usprawnić proces pozyskiwania pacjentów z zewnątrz, a także zbudować zespół lekarski obsługujący proces, _ od konsultacji do operacji _.

Realizacja zaplanowanych przez Enel-Med inwestycji w latach 2014-2015 wymaga poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości 50 mln zł.

- _ W ostatnich latach dynamiczny rozwój spółki był możliwy m.in. dzięki środkom pozyskanym od inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w drodze oferty publicznej. Pozyskane z emisji akcji na GPW środki zostały przeznaczone na realizację zaplanowanych przez nas inwestycji (uruchomienie Szpitala Centrum w Warszawie wraz z oddziałem diagnostycznym, otwarcie przychodni wieloprofilowej wraz z pracownią diagnostyczną w Gdańsku oraz pracowni w Koninie). Rynek prywatnych usług medycznych w dalszym ciągu znajduje się w fazie wzrostu. Zamierzamy w pełni wykorzystać ten pozytywny trend _ – mówi Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med.

Spółka rozważa dwa źródła finansowania przyszłych inwestycji - poprzez sprzedaż wydzielonej części przedsiębiorstwa z centrami diagnostycznymi, albo poprzez dokapitalizowanie przez inwestora finansowego, branżowego lub ubezpieczyciela. W przypadku pozyskania towarzystwa ubezpieczeń, spółka wyraża gotowość do wzajemnej współpracy w zakresie wspólnej sprzedaży produktów. Wszystkie nowe inwestycje realizowane będą z zachowaniem bezpieczeństwa finansowego firmy.

Akcje spółki od początku 2013 roku bardzo dobrze radzą sobie na giełdzie. Przez ostatnie 10 miesięcy ich wartość wzrosła około 80 procent.

Notowania spółki Enel-Med od początku roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Spółka Enel-Med posiada 17 przychodni medycznych (w tym pięć przychodni przyzakładowych), 10 pracowni diagnostycznych oraz 2 szpitale.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: enel-med, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz