Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka Polimeksu podbija norweski rynek

0
Podziel się:

Dzięki zdobyciu dwóch nowych kontraktów, łączna wartość umów pozyskanych do tej pory przez Torpol Norge, norweski oddział spółki Torpol, wynosi prawie 100 milionów złotych.

na zdjęciu: Tomasz Sweklej, prezes Torpolu
na zdjęciu: Tomasz Sweklej, prezes Torpolu (materiały prasowe)

Dzięki zdobyciu dwóch nowych kontraktów, łączna wartość umów pozyskanych do tej pory przez Torpol Norge, norweski oddział spółki Torpol z grupy Polimex-Mostostal, wynosi prawie 100 milionów złotych.

_ _

Pierwszy z pozyskanych kontraktów dotyczy budowy nawierzchni torowej oraz instalacji zasilającej (tzw. trzeciej szyny) na 1,6 km odcinku metra w Oslo. Realizacja projektu zaplanowana jest na okres od czerwca 2014 do listopada 2015 roku, a wartość kontraktu to 26,5 miliona koron norweskich netto, czyli około 13 milionów złotych.

Drugie zlecenie obejmuje przebudowę skrzyżowania i budowę nowego ronda w Oslo w dzielnicy biznesowej Skoyen o wartości 10,7 mln koron netto (około 5 mln złotych). Prace mają zostać wykonane w okresie od czerwca do października tego roku. Zamawiającym jest Statens vegvesen (norweski zarządca dróg).

- _ Biorąc pod uwagę plany modernizacji norweskich kolei oraz brak znaczącej konkurencji na tym rynku, będziemy dążyć do pozyskiwania coraz większej liczby nowych kontraktów. Zależy nam na zbudowaniu silnej i rozpoznawalnej marki - wyjaśnia _dla Money.pl Tomasz Sweklej, prezes zarządu i dyrektor generalny spółki Torpol.

Jak dodaje, działalność Torpol Norge jest ważnym elementem dywersyfikacji działalności grupy Torpol. - _ Na chwilę obecną udział na tle całości grupy nie jest duży, jednakże z uwagi na atrakcyjność rynku norweskiego liczymy, iż z każdym następnym rokiem udział ten będzie się zwiększał. _

Norwegia zamierza przeznaczyć na modernizację infrastruktury kolejowej w latach 2014-2023 ponad 8 miliardów złotych rocznie. Jak tłumaczy również spółka, rynek norweski zapewnia _ większą marżowość _ w porównaniu do rynku polskiego, ponieważ cena nie jest jedynym kryterium wyboru wykonawców w przetargach.

- _ Otrzymujemy zapytania ofertowe z innych krajów skandynawskich, ale obecnie koncentrujemy się jedynie na rozwoju w Norwegii, co oczywiście nie wyklucza, iż w przyszłości będziemy zainteresowani innymi krajami _ - odpowiada prezes na pytanie, czy Torpol planuje wykorzystać zdobyte doświadczenie i rozszerzyć ekspansję.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji i linii kolejowych oraz tramwajowych wraz z siecią trakcyjną. 100 procent akcji spółki jest w posiadaniu notowanego na warszawskiej giełdzie Polimeksu-Mostostal. Z ostatnich informacji wynika, że do końca czerwca na GPW trafi również sam Torpol._ _

_ Czytaj więcej w Money.pl _

_ 1. [ ( http://static1.money.pl/i/h/34/m245538.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/spolka-dnia/artykul/spolka;dnia;gddkia;ma;zaplacic;polimeksowi;112;mln;kurs;w;gore,106,0,1541738.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Spółka dnia: GDDKiA ma zapłacić Polimeksowi 112 mln. Kurs w górę 2. [ ( http://static1.money.pl/i/h/215/m247767.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/polimex-mostostal;w;ciagu;kilku;miesiecy;moze;sprzedac;torpol,62,0,1534014.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polimex-Mostostal w ciągu kilku miesięcy może sprzedać Torpol 3. [ ( http://static1.money.pl/i/h/43/m265003.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/polimex-mostostal;dogadal;sie;z;wierzycielami,128,0,1529216.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polimex-Mostostal dogadał się z wierzycielami 4. [ ( http://static1.money.pl/i/h/56/m277304.jpg ) ] (http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/nowe;problemy;polimeksu;w;gre;wchodza;miliony,226,0,1472482.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nowe problemy Polimeksu. W grę wchodzą miliony _
_ _

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)