Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
radom
01.07.2013 20:00

Spółka Port Lotniczy Radom otrzyma pieniądze od miasta

Według wiceprezesa spółki dokapitalizowanie było konieczne, ponieważ spółka musi wykazać, że ma pieniądze na utrzymanie portu lotniczego przez dwa lata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
Prezes Portu Lotniczego Radom Tomasz Siwak

Radomscy radni wyrazili zgodę na dokapitalizowanie kwotą ponad 25 mln zł spółki Port Lotniczy Radom. Spółka ta zajmuje się tworzeniem lotniska cywilnego, które ma w Radomiu ruszyć w połowie września.

Decyzję w tej sprawie radni podjęli po wizycie na lotnisku. Według wiceprezesa spółki Adama Klinerta, dokapitalizowanie było konieczne, ponieważ spółka, ubiegając się o certyfikację radomskiego lotniska w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, musi wykazać, że ma pieniądze na utrzymanie portu lotniczego przez dwa lata.

Z kolei prezes spółki Tomasz Siwak tłumaczył, że dodatkowe fundusze są niezbędne także do dokończenia już rozpoczętych inwestycji lotniskowych oraz do rozpoczęcia przygotowań do kolejnych przedsięwzięć. Chodzi m.in. o wykonanie projektów i dokumentacji niezbędnej np. do budowy terminalu cargo czy wydłużenia drogi startowej.

Siwak podkreślił, że lotnisko jest już praktycznie gotowe. Obecnie trwają prace przy budowie tymczasowego terminalu lotniczego i drogi dojazdowej. Lotnisko ma ruszyć w połowie września. Spółka czeka też na certyfikację lotniska i wpis do Rejestru Lotnisk Cywilnych. Port lotniczy w Radomiu powstaje na bazie istniejącego od lat w tym mieście lotniska wojskowego. Spółka Port Lotniczy Radom będzie je użytkować wspólnie z wojskiem.

Czytaj więcej w Money.pl
Lotnisko Radom z milionami pasażerów? Uruchomienie lotniska cywilnego to wielka szansa na rozwój. I dla miasta i dla regionu.
Jest areszt dla sprawcy alarmów bombowych O zatrzymaniu 26-latka poinformowała wczoraj policja. Zabezpieczono przy nim sprzęt elektroniczny, który mógł służyć do wysyłania maili z groźbami. 26-latek był poszukiwany za 36 oszustw w internecie.
Lotnisko gotowe po rozbudowie. Gdzie? Na płycie o powierzchni ponad 110 tys. m kw. zmieści się kilkanaście maszyn. Warta 81 mln zł inwestycja trwała od czerwca 2011 r.
Tagi: radom, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz