Notowania

kolej
09.05.2015 11:14

Stadler Polska z dużym kontraktem. Wyprodukuje pociągi dla Holendrów

To największe z dotychczasowych zamówień realizowanych przez polski zakład.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daniele Donadelli, Flickr (CC BY 2.0))
Pociągi Flirt jeżdżą już m. in. we Włoszech

Firma Stadler Polska do końca 2016 roku wyprodukuje 58 nowoczesnych pociągów Flirt dla holenderskich kolei państwowych. To największe z dotychczasowych zamówień realizowanych przez polski zakład.

Pociągi będą składane w Siedlcach, choć poszczególne elementy trafią z różnych fabryk w Polsce i Europie - powiedział prezes Stadler Polska Christian Spichiger.

Dodał, że nie jest możliwe, aby wszystkie komponenty powstawały w jednym zakładzie. - Pudła pociągów montowanych w Siedlcach pochodzą z zakładu na Węgrzech natomiast wózki kołowe produkowane są w Szwajcarii - wyjaśnił Christian Spichiger. Resztę elementów zamawia dział zakupów w Siedlcach i dużą część produkowana jest w Polsce. Falowniki, czyli tak zwane serca pociągów, powstają w Aleksandrowie Łódzkim.

- To już kolejny kontrakt realizowany przez Stadler Polska. Jeszcze w tym roku na tory wyjedzie 20 pociągów budowanych dla PKP Intercity w konsorcjum z Newagiem - poinformował Christian Spichiger. W tej chwili pierwszy z nich przechodzi testy. Na tory ma wyjechać we wrześniu.

Prezes Stadlera Polska nie wykluczył, że jeśli pojawią się kolejne zamówienia zakład w Siedlcach zostanie rozbudowany. Zauważył, że w ubiegłym roku firma zakupiła od PKP działkę na której znajduje się zakład. - Jeśli pojawią się nowe kontrakty mamy możliwość jego rozbudowy - powiedział Christian Spichiger.

Kontrakt dla kolei holenderskich to największe z dotychczasowych zamówień realizowanych przez polski zakład Stadlera. Wcześniej składane w Siedlcach pociągi trafiły na rynek krajowy oraz do Włoch, Holandii, Niemiec, Austrii i na Białoruś.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolej przyspieszy inwestycje w infrastrukturę W nowej perspektywie unijnej kolej będzie musiała nadgonić zaległości w inwestycjach infrastrukturalnych. Do tej pory brakowało koordynacji pomiędzy wielomiliardowymi programami taborowymi i inwestycjami w modernizację torów.
Strajk na kolei. Niemcy sparaliżowane Maszyniści niemieckich pociągów pasażerskich rozpoczęli protest, który ma potrwać do 10 maja.
Pieniądze na kolej będą lepiej wydawane Nowe przepisy zapewnią przejrzystość i efektywność wykorzystywania funduszy publicznych na kolei oraz taki rozdział środków.
Tagi: kolej, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz