Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strabag buduje fabrykę Volkswagena w Polsce

0
Podziel się:

To teraz jedna z największych inwestycji motoryzacyjnych w Europie.

Strabag buduje fabrykę Volkswagena w Polsce
(Strabag SE)

Strabag Sp. z o.o., spółka córka notowanego na giełdzie koncernu Strabag SE, została wykonawcą prac budowlanych przy realizacji nowej fabryki Volkswagena Samochody Użytkowe we Wrześni pod Poznaniem. To obecnie jedna z największych inwestycji motoryzacyjnych w Europie. Budowa potrwa osiem miesięcy.

Na zdjęciu Thomas Birtel, prezes Zarządu Strabag SE.

W polskim zakładzie we Wrześni produkowane będą nowej generacji samochody dostawcze typu VW Crafter. Do połowy 2015 roku Strabag wybuduje trzy z pięciu obiektów produkcyjno-przemysłowych, które znajdą się na terenie inwestycji.

Nowa fabryka powstanie w Białotężycach pod Wrześnią, w odległości około 50 km od Poznania. Na działce o powierzchni 220 ha, Strabag wybuduje w stanie surowym zamkniętym trzy obiekty o konstrukcji żelbetowo - stalowej.

- _ Bardzo cieszy nas fakt powierzenia Grupie Strabag realizacji kolejnej inwestycji należącej do Koncernu Volkswagen. W kwietniu tego roku uroczyście świętowaliśmy otwarcie wybudowanej przez Strabag hali produkcyjnej na terenie fabryki Volkswagena w Polkowicach. Podpisanie nowego kontraktu potwierdza zadowolenie Partnera z naszych usług oraz zaufanie i wiarę w dalszą dobrą współpracę - _ mówi Thomas Birtel, prezes Zarządu Strabag SE.

W ciągu ośmiu miesięcy od rozpoczęcia budowy powstanie hala montażu samochodów wraz z działem wykończeniowym i mostami technologicznymi, budynek biurowo-serwisowy i budynek techniczny.

Nowa fabryka Volkswagena Samochody Użytkowe powstaje na obszarze Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej _ Invest-Park _, jednej z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się stref przemysłowych w Polsce.

Zakład położony jest w pobliżu autostrady A2 i tranzytowych linii kolejowych między Berlinem i Moskwą. Budowa w gminie Września jest jedną z największych inwestycji w Polsce ostatnich 25 lat.

Strabag SE jest europejskim koncernem budowlanym, liderem w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym. W 2013 roku przy zatrudnieniu 73 tys. pracowników Strabag SE osiągnął obroty w wysokości około 14 mld euro.

W Polsce realizuje obecnie takie budowy jak obwodnica Wielunia, Manhattan Place w Warszawie, czy basenu olimpijskiego w Łodzi.

Koncern rozszerza swoją działalność daleko wykraczającą poza granice Austrii i Niemiec. Za pośrednictwem sieci należących do niego spółek jest obecny w wielu krajach europejskich i coraz częściej reprezentowany na innych kontynentach.

Grupa Strabag jest obecna w Polsce od 1985 roku. Przy zatrudnieniu ok. 5 tys. pracowników, roczne obroty Grupy w 2013 wyniosły blisko 800 mln euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Powstanie warszawski Manhattan W bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Wilanowska wyrośnie 9 kondygnacyjny budynek mieszkalny z częścią biurowo - handlowo - usługową.
Wybudują fabrykę. Pracę znajdzie 3 tys. osób Jak powiedział minister gospodarki, w negocjacjach dotyczących lokalizacji nie decydowały tylko dobre doświadczenia z Poznania, ale również to, że samorządy przygotowały odpowiednią ofertę.
Strabag i Budimex wybudują ważny węzeł autostradowy Wartość kontraktu przekracza 200 mln złotych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)