Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nestle
17.04.2015 12:05

Świetne wyniki Nestle. Nie tylko w Polsce

Wartość sprzedaży wyniosła 20,9 mld franków szwajcarskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/KEY/FOTOLINK/East News)

Słodki początek roku dla Nestle. Producent czekolady zanotował w pierwszym kwartale 2015 roku wyższą sprzedaż niż się tego spodziewano.

Producent Kit Kat podał, że sprzedaż jego wyrobów wzrosła w pierwszym kwartale o 4,4 procent. To lepiej od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się wzrostu sprzedaży 4,2 procent. Wartość sprzedaży wyniosła 20,9 mld franków szwajcarskich - pisze w komunikacie Nestle.

Sprzedaż Nestle w obu Amerykach wzrosła w pierwszym kwartale o 5,6 procent, w Europie, na Bliskim Wschodzie i północnej Afryce wzrosła o 4,5 procent, a w Azji, Oceanii i Afryce Subsaharyjskiej o 2,2 procent.

Sprzedaż na rynkach rozwiniętych wzrosła w pierwszym kwartale o 2,5 procent, a na rynkach wschodzących o 6,7 procent.

Nestlé została założona w 1866 roku przez niemieckiego farmaceutę Henriego Nestlé. Główna siedziba mieści się w Vevey w Szwajcarii.

Nestlé jest globalnym liderem w produkcji słodyczy, kawy, wody mineralnej, produktów dla niemowląt. Ma 447 zakładów w 86 krajach na świecie i zatrudnia 333 tys. pracowników. W Polsce rozpoczęła działalność w 1993 r., wprowadzając kawę rozpuszczalną Nescafé oraz kakao Nesquik.

Tagi: nestle, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz