Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
uokik
15.07.2014 09:45

Sygnity nie zmienia zdania w sprawie przejęcia przez Asseco Poland

W 2012 roku Asseco Poland podjęło próbę przejęcia Sygnity w drodze publicznego wezwania, ale bez powodzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sygnity)
Janusz R. Guy, prezes Sygnity

Sygnity podtrzymuje, iż spółka nadal będzie rozwijać się i wzmacniać swoją pozycję rynkową w oparciu o własne kompetencje, bez jakichkolwiek planów połączenia z konkurencyjnym podmiotem - poinformowało Sygnity w komentarzu dotyczącym przedłużenia przez UOKiK zgody na przejęcie Sygnity przez Asseco Poland.

W 2012 roku Asseco Poland podjęło próbę przejęcia Sygnity w drodze publicznego wezwania, ale bez powodzenia. Przeciwko ofercie Asseco Poland był wówczas zarząd Sygnity.

Teraz, gdy na rynku pojawiły się spekulacje, że Asseco Poland może powtórzyć swoją ofertę, zarząd Sygnity podtrzymał swoje negatywne stanowisko w tej sprawie.

_ Od roku 2012 sytuacja biznesowa i finansowa Sygnity uległa fundamentalnej poprawie. W grudniu 2012 roku zarząd Sygnity zaprezentował strategię rozwoju na lata 2013-2015, która jest obecnie konsekwentnie realizowana. (...) Dzięki realizacji strategii spółka nie tylko poprawiła wskaźniki finansowe, ale także odzyskała zdolność do rozwoju poprzez wzrost organiczny oraz potencjalne akwizycje _ - czytamy w komunikacie Sygnity.

_ Sygnity posiada wszelkie kompetencje i zasoby do samodzielnego realizowania strategii rozwoju i spółka nie jest zainteresowana jakąkolwiek współpracą w tym zakresie z jej konkurentem (...) Konkurent nie jest także dla pracowników Sygnity pożądanym pracodawcą i nie stwarza należytych szans na realizację planów rozwojowych i strategii wdrażanej przez spółkę _ - dodano.

Pod koniec ubiegłego tygodnia prezes UOKiK przedłużył o rok, tj. do 11 lipca 2015 r., termin ważności decyzji wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji Asseco Poland z Sygnity.

Notowania Sygnity od początku 2012 roku

Zarząd Asseco podał wówczas w komunikacie, że nie podjął obecnie decyzji o przeprowadzeniu wezwania na Sygnity, ale formalne przedłużenie zgody przez UOKiK umożliwia podjęcie takiego kroku w przyszłości.

Tagi: uokik, asseco poland, sygnity, acp, sgn, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz