Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cyfrowy polsat
01.08.2014 13:35

Syn miliardera wchodzi do zarządu Cyfrowego Polsatu

Tobias Solorz, który od lutego 2014 roku pełni funkcję prezesa Polkomtelu, został powołany z dniem 1 września na stanowisko członka zarządu Cyfrowego Polsatu

Podziel się
Dodaj komentarz
na zdjęciu: Tobias Solorz, prezes Polkomtelu

Tobias Solorz, który od lutego 2014 roku pełni funkcję prezesa Polkomtelu, został powołany z dniem 1 września na stanowisko członka zarządu Cyfrowego Polsatu. Po zarejestrowaniu przez sąd zmian w statucie spółki, najstarszy syn Zygmunta Solorza-Żaka, jednego z najbogatszych Polaków, zostanie jej wiceprezesem.

Wcześniej z kolei na stanowisko wiceprezesa zarządu Polkomtelu powołany został prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki.

_ - Tobias Solorz i Dominik Libicki pełniąc funkcje zarówno w zarządzie Cyfrowego Polsatu, jak i Polkomtelu będą odpowiedzialni za realizację celów i zadań jakie stoją przed całą Grupą Polsat. Cieszę się, że współpracują ze sobą, co bez wątpienia ułatwi grupie realizację stojących przed nią wyzwań _ - powiedział Zygmunt Solorz-Żak, który kontroluje obie spółki.

Jednym z największych wyzwań, jakie stoi obecnie przed Grupą Polsat jest efektywna integracja spółek, w tym przede wszystkim właśnie Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu. Ich rady nadzorcze liczą, że wprowadzone zmiany przyczynią się do osiągania jeszcze lepszych wyników, a Grupa Polsat będzie dzięki temu umacniała swoją pozycję nie tylko w Polsce, ale również w całym regionie.

Rada nadzorcza Polkomtelu zdecydowała również, że nowym członkiem zarządu do spraw finansowych spółki zostanie Tomasz Szeląg, pełniący tę samą funkcję w Cyfrowym Polsacie. Szeląg, na tym stanowisku zastąpi Joannę Nieckarz. Będzie on odpowiadał za konsolidację oraz zarządzanie finansami całej Grupy Polsat.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: cyfrowy polsat, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz