Notowania

synektik
20.11.2013 11:37

Synektik współpracuje z firmą z Izraela. Kontrakt na 4 mln dolarów

Notowana na NewConnect spółka Synektik uzyskała wyłączne prawa do produkcji znacznika do badań PET.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Synektik)

Notowana na NewConnect spółka Synektik SA - dostawca produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej - zawarła opiewający na 4 mln dolarów kontrakt na zakup licencji i prowadzenie wspólnych prac badawczo-rozwojowych z izraelską firmą Hadasit Medical Resarch & Development Ltd.

Na podstawie umowy Synektik uzyskał wyłączne prawa do produkcji znacznika do badań PET służącego do oceny perfuzji mięśnia sercowego - ammonium salt. Zgłoszenie patentowe zostało złożone w 2011 roku w Stanach Zjednoczonych, co oznacza, że produkt jest już objęty ochroną patentową. Pierwszych przychodów z tytułu produkcji znacznika oraz sprzedaży licencji firma oczekuje w trzecim roku od podpisania umowy. Szacowana wartość rynku znaczników kardiologicznych wynosi 2 mld dolarów.

- _ Produkt ten jest konkurencyjny, ponieważ nie tylko skraca czas badania, ale także daje o wiele dokładniejszy od metody SPECT obraz. Tym samym niweluje wiele możliwości popełnienia błędu, zmniejszając koszty leczenia chorego. Rynek ten jest perspektywiczny także ze względu na coraz większe budżety przeznaczane przez państwa na diagnostykę chorób kardiologicznych _ - wyjaśnia prezes firmy Cezary Dariusz Kozanecki.

Kontrakt obejmuje ponadto przeprowadzenie wspólnych badań klinicznych, optymalizację metod produkcji oraz komercjalizację znacznika. Całkowite nakłady na projekt w okresie pierwszych 3 lat współpracy wyniosą 4 mln dolarów.

Projekt podzielony jest na fazy związane z zakończeniem określonych umową etapów prac w celu uzyskania rejestracji produktu. Przyszłe przychody ze sprzedaży będą pochodziły z produkcji i sprzedaży preparatu we własnych zakładach produkcyjnych oraz z udzielania i sprzedaży sublicencji innym podmiotom.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: synektik, business news, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz