Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
02.10.2014 13:10

Syntos chce przejąć amerykańską firmę

Firma jest zlokalizowana w kompleksie chemicznym w Teksasie. Członek zarządu Synthosa ocenia, że byłoby to zyskowne przedsięwzięcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Syntos)

Synthos chce kupić firmę w Stanach Zjednoczonych. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, zostanie dopięta jeszcze w tym roku - powiedział Tomasz Piec, członek zarządu Synthosu. Przejęcie zaangażowałoby ze strony oświęcimskiej spółki niższą kwotę niż inwestycja w Brazylii, która szacowana jest na 170 mln dolarów.

_ - W Stanach Zjednoczonych domykamy akwizycję. Chcemy wyjść na rynek amerykański, do klientów amerykańskich. Część tej akwizycji to produkt, który ma charakter globalny, uzupełnimy portfolio o bardzo ciekawy segment. Mamy go w swojej ofercie, ale tylko na skalę lokalną - powiedział Piec podczas forum PetroBiznes. Mam nadzieję, że transakcja dojdzie do skutku. Jeśli dojdzie, do końca roku będzie zamknięta - _ dodał.

Firma jest zlokalizowana w kompleksie chemicznym w Teksasie. Członek zarządu Synthosa ocenia, że byłoby to zyskowne przedsięwzięcie.

_ - Z naszej perspektywy ta akwizycja umożliwiłaby wrzucenie szybciej, skuteczniej produktu na rynek amerykański _- powiedział Piec dziennikarzom.

Przedstawiciele spółki już wcześniej sygnalizowali, że kierunek, jakim jest Ameryka Północna, wydaje się być atrakcyjny dla Synthosu.

_ - Stany Zjednoczony to ciekawy rynek, ze względu na choćby liczbę fabryk opon, jakie się tam budują - _ ocenia członek zarządu oświęcimskiej firmy. Dodaje, że spółka będzie chciała się tam aktywnie rozwijać.

Z wypowiedzi Pieca wynika, że ewentualna akwizycja pochłonęłaby niższą kwotę niż planowana inwestycja w Brazylii. Ocenia on, że nie byłoby trzeba w ten projekt angażować środków pozyskanych przez spółkę z ostatniej emisji euroobligacji.

W Brazylii Synthos planuje budowę fabryki kauczuku polibutadienowego na katalizatorze neodymowym, w stanie Rio Grande do Sul kosztem 170 mln dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz