Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

System znany z Toyoty w trakcie wdrażania w PKP Cargo

Członek zarządu spółki zapewnia, że w ciągu trzech miesięcy usprawnione zostaną procesy naprawy i przegląd taboru.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP CARGO)
Wojciech Derda, członek zarządu PKP Cargo

Jedna z największych firma zajmujących się kolejowym transportem towarowym w Europie zakończyła wdrażanie w swoich zakładach, pilotażowego systemu optymalizacji pracy znanego z Toyoty. Jak komentuje dla Money.pl Wojciech Derda (na zdjęciu), członek zarządu do spraw operacyjnych PKP Cargo, w ciągu trzech miesięcy na stałe zostaną wprowadzone jego elementy, które usprawnią naprawę i przegląd taboru. Nie zdradza jednak jakie koszty w związku z tym poniosła spółka.

Wcześniej PKP Cargo informowało, że pilotażowym systemem były objęte cztery zakłady: w Kluczborku, Kielcach, Gorzowie Wielkopolskim oraz Łodzi.

- _ Faza pilotażowa wdrażania systemu, realizowana we współpracy z zewnętrznymi firmami konsultingowymi, została zakończona. Na obecnym etapie rozpoczęto wdrażanie systemu lean management z wykorzystaniem kompetencji budowanego wewnętrznie zespołu ds. poprawy efektywności procesów utrzymania taboru (lokomotywy, wagony, zestawy kołowe). Dodatkowo, w przeciągu najbliższych 3 miesięcy chcemy wprowadzić projekty optymalizacyjne w kilkunastu kluczowych punktach utrzymania taboru, należących do PKP Cargo oraz spółek zależnych zajmujących się naprawą i przeglądami taboru _ - komentuje dla Money.pl Wojciech Derda, członek zarządu do spraw operacyjnych PKP Cargo.

Lean Management to w tłumaczeniu _ szczupłe zarządzanie . Metoda polega na analizie procesów pod kątem marnotrawstwa. Pozwala optymalizować koszty produkcji oraz stan zapasów. Wraz z tą metodą wprowadzono również tzw. metody visual management _(instrukcja wizualna). Polega ona na rozwieszaniu w zakładach zdjęć przedstawiających najczęściej popełniane błędy. System ten nazwano 5S, od słów: selekcja, systematyka, sprzątanie, standaryzacja, samodyscyplina.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce PKP Cargo i o pozostałych spółkach z GPW

Samych kosztów wdrożenia systemu spółka nie zdradza. - _ Są to relatywnie niskie koszty w porównaniu do uzyskiwanych efektów. Poza pilotem realizowanym z doradcami, projekt realizujemy w oparciu o własne zasoby _ - mówi dla Money.pl Wojciech Derda.

Wyraźnie są natomiast wymienianie efekty wśród których pojawia się m.in. poprawa bezpieczeństwa oraz lepsze zarządzanie czasem. Jak dodaje członek zarządu spółki, efektywność ma wzrosnąć o kilkadziesiąt procent.

To nie jedne inwestycje spółki. Jak informowało kilka dnia temu PKP Cargo przyjęło od początku roku 250 nowych maszynistów. Na wyszkolenie nowej kadry w tym roku oraz do połowy 2015 roku zostanie przeznaczone 21 mln złotych.

Notowania akcji PKP Cargo od początku roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Jak widać akcje spółki są w od prawie czterech miesięcy w trendzie spadkowym. Aktualnie kosztują około 78 złotych za sztukę. Na początku roku było to około 85 złotych za jedną akcję.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkp, business news, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz