Notowania

budownictwo
28.05.2015 09:13

Sytuacja w Rosji uderza w wyniki spółki Warimpex

Spółka z siedzibą w Austrii straciła ponad 5 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Warimpex)
Franz Jurkowitsch, prezes Warimpex S.A.

"Kryzys w Rosji i spadek wartości rubla, w dalszym ciągu wywierają silny negatywny wpływ na wyniki działalności spółki" - czytamy w komunikacie spółki. Warimpex w pierwszym kwartale stracił łącznie 5,34 mln euro, czyli o prawie 3,5 mln euro mniej niż przed rokiem.

Warimpex odnotował 6,32 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w pierwszym kwartale 2015 roku wobec 8,77 mln euro straty rok wcześniej. Strata netto ogółem wyniosła 5,34 mln euro w pierwszym kwartale br. wobec 8,83 mln euro straty rok wcześniej.

Spółka podkreśla, że transakcja sprzedaży obu biurowców Jupiter w Airportcity St. Petersburg na początku marca stanowiła dla Warimpeksu dobry początek pierwszego kwartału 2015. Wyniki z działalności hoteli niezwiązanych z Rosją uległy poprawie.

"Jednak kryzys w Rosji i spadek wartości rubla, od porównywalnego kwartału ubiegłego roku, w dalszym ciągu wywierają silny negatywny wpływ na wyniki działalności spółki. W sumie przychody hoteli ze sprzedaży spadły o 21 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2014 roku. Mimo poprawy wyników z działalności finansowej, wynikającej z dodatnich różnic kursowych w związku z ponownie rosnącą od początku roku wartością rubla, ostateczny wynik był ujemny i wyniósł -5,3 mln euro (I kw. 2014: -8,8 mln euro)" - czytamy w komunikacie.

Strata operacyjna wyniosła 0,53 mln euro wobec 0,52 mln euro straty rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 1,63 mln euro wobec 1,94 mln euro zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10,97 mln euro w I kw. 2015 r. wobec 15,46 mln euro rok wcześniej.

"Naszym celem na bieżący rok obrotowy 2015 jest z jednej strony planowe zakończenie i dalsza realizacja projektów deweloperskich, a z drugiej podjęcie starań o zawarcie kolejnej transakcji poza planowaną sprzedażą hotelu andel's Berlin. Równocześnie stale pracujemy nad wzmocnieniem naszych fundamentów finansowych, a także nad poprawą warunków finansowania - jak ostatnio w Łodzi - jak również nad wzrostem przychodów naszych hoteli" - skomentował prezes spółki Franz Jurkowitsch, cytowany w komunikacie.

Notowania akcji Warimpex w tym roku

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG jest spółką - zarejestrowaną w Austrii - zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, skupioną głównie na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 73,85 mln euro w 2014 r. Spółka jest notowana na GPW od 2007 roku.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, wxf, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz