Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
apple
27.03.2015 06:54

Szef koncernu Apple planuje oddać majątek na cele charytatywne

Szef koncernu Apple Tim Cook planuje przekazać swój szacowany na 785 mln dolarów majątek na cele charytatywne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Apple mat.pras.)

Szef koncernu Apple Tim Cook planuje przekazać swój szacowany na 785 mln dolarów majątek na cele charytatywne po tym, jak sfinansował edukację jednemu z członków rodziny - podał dwutygodnik biznesowy "Fortune".

Agencja Reutersa zwraca uwagę, że postawa Cooka pokazuje, że coraz więcej najbogatszych ludzi na świecie poświęca się działalności dobroczynnej. Do tego typu działań nakłania m.in. miliarder i finansista Warren Buffett. Wśród osób pomagających potrzebującym są m.in. współzałożyciel Microsoftu Bill Gates i twórca Facebooka Mark Zuckerberg.

W obszernym artykule na temat prezesa koncernu Apple "Fortune" zwraca uwagę, że Cook jest znany jako osoba ceniąca swoją prywatność i nie udzielająca się często na forum publicznym.

W rozmowie z dwutygodnikiem podkreślił, że na początku jego działalność charytatywna polegała na cichym przeznaczaniu środków na niesprecyzowane cele. Jednak teraz pracuje nad "bardziej systematycznym podejściem" do filantropii. Dodał, że nie chce, aby jego działalność ograniczała się tylko do wypisywania czeków.

W lutym br. ogłoszono, że Apple jest pierwszą firmą na świecie o wartości ponad 700 miliardów dolarów. Wartość rynkowa firmy wyniosła 10 lutego 710,7 miliarda dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef Apple'a: Jestem dumny z bycia gejem Tim Cook ogłosił dziś publicznie, że jest homoseksualistą.
1000 dni bez Steve'a Jobsa Kiedy 5 października 2011...
Więcej iSpot-ów Sieć iSpot Apple Premium Reseller powiększyła się do 23 sklepów.
Tagi: apple, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, najważniejsze, czołówki, gospodarka światowa, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz