Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paulina Pacuła
|

Szef Forda przejdzie do Microsoft?

0
Podziel się:

Krążą pogłoski, jakoby Alan Mulally, szef Forda, znalazł się na krótkiej liście potencjalnych kandydatów na stanowisko dyrektora wykonawczego w Microsofcie.

Szef Forda przejdzie do Microsoft?
(Ford mat.pras.)
bELhafLp

Alan Mulally, dyrektor zarządzający jednego z największych amerykańskich producentów samochodów, zdementował doniesienia, jakoby zamierzał przenieść się do Microsoft.

Jak donosi BBC Business, krążyły pogłoski, jakoby Mulally znalazł się na krótkiej liście potencjalnych kandydatów na stanowisko dyrektora wykonawczego w Microsofcie, który miałby zastąpić dotychczasowego prezesa Steve'a Ballmera.

W sierpniu 2012 roku Ballmer zapowiedział, że odjedzie z firmy w ciągu 12 miesięcy.

bELhafLr

Alan Mullay długo nie chciał komentować sprawy, ale - jak stwierdził w rozmowie z Associated Press, pogłoski te szkodzą jego firmie. Nie potwierdził także, czy taka propozycja ze strony Microsoftu w ogóle padła.

Jego firma radzi sobie coraz lepiej, poprawiając wyniki finansowe po latach recesji. Za 2013 rok firma ma wypracować zysk w wysokości 8,5 mld dolarów. W 2014 roku Ford ma zamiar odświeżyć wszystkie 23 modele aut swojej marki.

Steve Ballmer przejął stery w Microsofcie po odejściu jej założyciela Billa Gatesa. W skład komisji, której zadaniem jest znalezienie nowego szefa wchodzi właśnie on i Bill Gates. Balmer nie odejdzie dopóki nie zostanie wybrany jego następca.

Czytaj więcej w Money.pl

bELhafLx
bELhafLS
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)