Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
14.07.2014 11:55

Szef Imagis SA odkupuje pakiet kontrolny swojej firmy. Inwestycja warta 35 mln zł

Szef Imagis SA chce wejść w posiadanie 70 proc. udziałów zarządzanej przez siebie spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Imagis SA)
Prezez Imagis SA Marcin Niewęgłowski.

_ - Dzięki transakcji wdrożenie kluczowych dla spółki nowych projektów, nad którymi intensywnie pracujemy, będzie jeszcze bardziej efektywne. Nie wykluczam także opcji, że w akcjonariacie pojawi się nowy inwestor _ - zapowiada Marcin Niewęgłowski, prezes spółki.

Transakcja, której wartość jest szacowana na blisko 35 mln zł, ma służyć optymalizacji struktury Imagis SA. Niewęgłowski odkupi wszystkie akcje, które znajdują się aktualnie w posiadaniu notowanej na GPW firmy PC Guard SA oraz jej podmiotu zależnego - CG Finanse Sp. z o.o.

W wyniku odkupu akcji prezes Imagis SA Marcin Niewęgłowski zdobędzie 70 proc. udziałów., umożliwiających pełną kontrolę nad spółką. Według oficjalnego komunikatu szczegółowy zakres transakcji reguluje umowa przedwstępna. Jej realizacja nastąpi w transzach, a zakończenie zostało zaplanowane na drugie półrocze 2015 roku. Na pierwsze efekty podpisania umowy nie trzeba było długo czekać. Z zasiadania w radzie nadzorczej Imagis SA zrezygnowało trzech przedstawicieli PC Guard SA i CG Finanse Sp. z o.o.

_ - Znam spółkę, branżę oraz trendy rynkowe. Moja decyzja jest najlepszym potwierdzeniem tego, jak bardzo wierzę w Imagis SA oraz jej przyszłość i rynkowe sukcesy - _pisze w komunikacie prezes Marcin Niewęgłowski. - _ Dzięki kontrolnemu pakietowi akcji wdrożenie kluczowych dla spółki nowych projektów, nad którymi intensywnie pracujemy, będzie jeszcze bardziej efektywne. Wśród najważniejszych znajduje się platforma lokalizacyjna mapGO24.com. _

Niewęgłowski nie wyklucza też, że w akcjonariacie spółki pojawi się nowy inwestor, choć na razie nie podaje żadnych nazw. _ - Realizowana przez mnie transakcja stwarza takie możliwości i jeśli złożona zostanie atrakcyjna propozycja gwarantująca dalszą dynamiczną ekspansję, może zostać ona przyjęta _ - zapowiada prezes IMAGIS SA.

Polska firma Imagis SA od 1992 dostarcza Systemy Informacji Geograficznej (GIS); tworzy też mapy cyfrowe i, systemy nawigacji GPS. Od sierpnia 2013 roku spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Marcin Niewęgłowski jest związany z Imagis SA od ponad pięciu lat. W tym czasie zarządzana przez niego spółka przejęła m.in. Smart Elektronik, GPS Konsorcjum Sp. z o.o. oraz E-mapa SA. Najnowszym projektem Niewęgłowskiego jest uruchomienie platformy lokalizacyjnej mapGO24, umożliwiającej lokalizowanie dzieci, osób starszych czy pracowników. Imagis planuje wdrożyć to rozwiązanie na rynku międzynarodowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Imagis z emisji akcji chce sfinansować akwizycje Prezes spółki zapowiada złożenie prospektu do KNF jeszcze do wakacji.
Imagis chce przejść na główny rynek GPW Imagis zdecydował o przeniesieniu notowań na główny rynek GPW z NewConnect i w tym celu rozpoczął prace nad przygotowaniem prospektu emisyjnego.
Kurs Imagis wzrósł w debiucie o 40,85 procent Grupa Imagis działa w branży systemów informacji przestrzennej (GIS) .
Imagis zadebiutuje na NewConnect Imagis jest producentem map cyfrowych i oprogramowania do nawigacji GPS.
Tagi: business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz