Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef Microsoftu odejdzie w ciągu roku

0
Podziel się:

Dyrektor wykonawczy Microsoft Steve Ballmer, który przejął stery firmy po odejściu jej założyciela Billa Gatesa odejdzie na emeryturę w ciągu 12 miesięcy.

Szef Microsoftu odejdzie w ciągu roku
(Microsoft Sweden/cc/wiki commons)

Dyrektor wykonawczy Microsoft Steve Ballmer, który przejął stery firmy po odejściu jej założyciela Billa Gatesa odejdzie na emeryturę w ciągu 12 miesięcy, o ile do tego czasu specjalny komitet znajdzie jego następcę - poinformował dzisiaj Microsoft.

Gigant informatyczny podał, że Gates i Ballmer wejdą w skład komisji, której zadaniem będzie znalezienie nowego szefa, a obecny nie odejdzie, dopóki nie zostanie wybrany jego następca.

Ballmer poinformował w oficjalnym komunikacie, że jego firma idzie obecnie w nowym kierunku i potrzebuje dyrektora wykonawczego, który będzie mógł zostać w Microsofcie na długo. A firma _ ma przed sobą najlepsze lata _ - dodał Ballmer.

57-letni następca Gatesa poznał go w 1973 roku, gdy mieszkali w tym samym akademiku na Harvardzie. Dołączył do zespołu Microsoftu w 1980 roku, by wnieść do zespołu umiejętności związane ze sprzedażą produktów oraz - jak pisze AP - _ biznesową dyscypliną _.

Balmer, który słynie z cholerycznego temperamentu, okazał się na tyle skutecznym menedżerem, że zastąpił samego Gatesa, który odszedł z firmy w 2008 roku. AP zwraca uwagę, że Microsoft, tak jak wiele innych firm, które kwitły, gdy na rynku królowały komputery osobiste, ma kłopoty, odkąd zaczęły je wypierać tablety i smartphony.

Informatyczny gigant musi walczyć o zachowanie udziału w rynku. Niespełna dwa miesiące temu Microsoft zapowiedział gruntowną restrukturyzację firmy, która ma mu ułatwić konkurowanie z takimi rywalami jak Apple czy Google.

Czytaj więcej w Money.pl
Microsoft pokazał nowy system. Rewolucyjny? Najnowsze produkty pokazał podczas specjalnej prezentacji w Nowym Jorku szef Microsoftu Steve Ballmer.
Microsoft przechodzi rewolucję. Oto nowe logo Technologiczny gigant wreszcie zdecydował się na mocne zmiany. Po 25 latach odświeża swój wizerunek i szokuje nowym logo.
Microsoft pomagał szpiegować klientów? Dzięki temu amerykańskie służby mogły inwigilować użytkowników Microsoftu korzystających z jego czatowni.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)