Notowania

unipetrol
02.07.2013 14:54

Szef PKN Orlen: Unipetrol nie sprzeda Paramo

Taką deklarację złożył Dariusz Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen, który jest właścicielem spółki paliwowej działającej w Czechach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Orlen)

- _ Nie chcemy już sprzedać tej spółki, choć faktycznie, w przeszłości rozważaliśmy to _- powiedział Dariusz Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen, który jest właścicielem spółki paliwowej działającej w Czechach.

Unipetrol miał zamiar sprzedać Paramo po tym, jak w zeszłym roku zamknął rafinerię - donosi agencja Reuters.

Jak kilka dni temu prezes Krawiec zapowiedział, że PKN Orlen jest zainteresowany zwiększeniem swojego udziału na czeskim rynku z 14 do 20 procent. Jest to zapisane w strategii Unipetrolu na lata 2013-17.

Dziś prezes zdradził, że prowadzona przez niego spółka chce wziąć udział w prywatyzacji państwowego operatora rurociągów w Czechach - Cepro. PKN Orlen ma przygotować dla czeskiego rządu kilka propozycji w tej sprawie - donosi agencja Reutersa.

W czerwcu PKN Orlen zawarł długoterminowy kontrakt na dostawy ropy naftowej do Czech. Mogą one pokryć od 60 do 100 procent zapotrzebowania Unipetrolu. Chodzi o 8 mln ton ropy naftowej rocznie. Wartość kontraktu wynosi około 20,4 mld złotych. Ropa popłynie do Czech rurociągiem _ Przyjaźń _.

Unipetrol to czeski holding rafineryjny, w którym PKN Orlen ma 62,99 procent udziałów. W skład grupy wchodzi m.in.: rafineria Paramo, rafineria w Kralupach i Litwinowie, 337 stacji Benzina i Benzina Plus oraz cztery firmy chemiczne.

Czytaj więcej w Manager.Money.pl
KOV zaczyna wiercić w Brunei Kulczyk Oil Ventures rozpoczęła prace wiertnicze przy odwiercie Uskok Lukut-1 w Brunei. To pierwszy odwiert KOV w ramach tej koncesji.
Prezydent krytykuje PKN Orlen. "To problem" Wielu polityków w Pradze ostro krytykuje tę transakcję i uważa ją za wielki błąd.
PKN Orlen mocno angażuje się w handel gazem - Warunkiem pełnego wykorzystania możliwości sektora gazowego w Polsce jest dalsza rozbudowa połączeń transgranicznych - podkreśla prezes PKN Orlen.
Tagi: unipetrol, business news, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz