Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szukają następcy Łukasz Boronia w PKP Cargo

0
Podziel się:

Doszło też do zmian w składzie Rady Nadzorczej przewoźnika.

Szukają następcy Łukasz Boronia w PKP Cargo
(PKP Cargo)

Na stronie internetowej przewoźnika pojawiło się ogłoszenie o konkursie na stanowisko szefa PKP Cargo. Nowy prezes zastąpi Łukasza Boronia _ (na zdjęciu) _, który odszedł ze spółki.

Jak poinformowała spółka Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKP Cargo dokonało zmian w Radzie Nadzorczej. Weszli do niej: Paweł Ruka i Stanisław Knaflewski, obaj ze statusem członków niezależnych. Skład rady zasilił również, powołany z kolei przez PKP SA, Konrad Anuszkiewicz, który zastąpił Piotra Fidosa (złożył rezygnację z zasiadania w radzie 12 grudnia). Obecnie Rada Nadzorcza spółki PKP CARGO liczy 11 członków.

18 listopada z funkcji prezesa zarządu zrezygnował Łukasz Boroń. Zgodnie z uchwałą zarządu spółki, jego obowiązki przejął Adam Purwin, członek zarządu ds. finansowych.

Były już prezes PKP Cargo w tym roku wprowadził spółkę na warszawską giełdę. Był to jeden z najlepszych tegorocznych debiutów. Już pierwszego dnia inwestorzy mogli zarobić nawet 20 procent, co przy maksymalnym pakiecie akcji z zapisów dawało im około 3 tysiące złotych zysku.

W 2012 roku na inwestycje w tabor kolejowy PKP Cargo przeznaczyło 593,4 miliona złotych. Środki trafiły na zakup nowych lokomotyw, modernizację 115 starszych modeli oraz kupno i naprawy wagonów. Na koniec pierwszej połowy 2013 rok PKP Cargo wraz ze spółkami zależnymi dysponowało łącznie 2.459 lokomotywami oraz 63.488 wagonami.

W 2012 roku grupa PKP Cargo wypracowała 267,4 miliona złotych zysku netto, 766,8 miliona złotych zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację oraz 5,17 miliarda złotych przychodów.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)