Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szykują się duże zwolnienia w Banku Handlowym

0
Podziel się

Spółka chce zamknąć część swoich oddziałów.

na zdj. Sławomir Sikora
na zdj. Sławomir Sikora (Citi Handlowy)
bErHbFFN

Bank Handlowy planuje zamknąć do końca 2013 roku 19 placówek i liczy, że pierwsze efekty kosztowe przeprowadzonej restrukturyzacji pojawią się z początkiem 2014 roku - poinformował Sławomir Sikora, prezes banku.

_ - Z 19 oddziałów chcemy wyjść do końca roku. Jeśli chodzi o pracowników, pełne efekty będą widoczne po przeprowadzeniu zwolnień grupowych. Pierwsze efekty w bazie kosztowej będą widoczne od stycznia 2014 roku _ - powiedział na konferencji Sikora.

Bank Handlowy podał wcześniej, że w związku z transformacją systemu dystrybucji planuje zwolnić do 792 pracowników. Bank zawiążę rezerwę restrukturyzacyjną, która obniży wynik w czwartym kwartale o 62,3 mln zł. Dzięki poprawie efektywności Bank Handlowy chce obniżyć koszty o około 100 mln zł rocznie.

bErHbFFP

_ - Zwolnienia dotyczą głównie segmentu bankowości detalicznej, ale tak naprawdę 200 pracowników pochodzić będzie z samych oddziałów, a 500 ze wsparcia sprzedaży _ - powiedział Brendan Carney, wiceprezes zarządu.

Notowania Banku Handlowego na GPW w ostatnich sześciu miesiącach

W II kwartale tego roku bank zarobił na czysto 300,3 mln zł, co oznacza ponad 30 proc. wzrost w stosunku do zysku z II kwartału 2012 roku. To drugi z rzędu kwartał, kiedy bank wypracowuje zysk na poziomie wyższym niż 300 mln zł. Tym samym w I półroczu bank wypracował zysk na poziomie 655,8 mln zł.

bErHbFFV

W II kwartale tego roku przychody grupy zwiększyły się o 9,8 mln zł (tj. 1,5 proc. rok do roku) i osiągnęły poziom 678,6 mln zł. Bank zakończył drugi kwartał niemal 10 proc. wzrostem wyniku z opłat i prowizji, który sięgnął poziomu 165,1 mln zł wobec 151,2 mln zł w analogicznym okresie w roku ubiegłym.

Czytaj więcej w Money.pl
Eurogrupa zasypie dziury kapitałowe banków Jeśli przyszłoroczny przegląd kondycji europejskich banków ujawni dziury kapitałowe, będą one uzupełnione najpierw ze środków prywatnych, potem z krajowych środków publicznych, a na końcu z funduszu eurolandu - zapowiedział w poniedziałek szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem.
Moody's pozytywnie o polskiej bankowości Agencja wskazuje też na poprawę kapitalizacji banków i zwiększone możliwości absorpcji ryzyka.
Lepsze zero procent niż 2,5. Polacy nie chcą oszczędzać w bankach Tylko przez ostatnie osiem miesięcy z lokat zniknęło 23 mld złotych.
bErHbFGq
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)