Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komputronik
30.10.2013 13:07

Szykują się rekordowe wyniki Komputronik

Tak mówią wstępne dane finansowe za pierwsze półrocze roku obrotowego 2013/2014.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Sąsiada/Money.pl)

Wstępne wyniki za pierwsze półrocze w tym roku obrotowym (czyli od początku kwietnia do końca września) są tak dobre, jak nigdy - podaje spółka w komunikacie. - _ Pozwalają nam one podtrzymywać tezę o możliwości uzyskania w bieżącym roku rekordowych przychodów i zysków _ - uważa Wojciech Buczkowski, prezes Komputronik (na zdjęciu).

Według wstępnych wyników przychody ze sprzedaży w ujęciu jednostkowym wzrosły o ponad 64 proc., do 745,2 miliona złotych wobec 454,3 miliona złotych w analogicznym okresie ubiegłego roku. W tym czasie zysk operacyjny wyniósł 5,8 miliona złotych i w porównaniu do poprzedniego roku był o 200 tysięcy złotych większy. Natomiast zysk netto osiągnął poziom 4,8 miliona złotych wobec straty na poziomie 1,7 miliona złotych w analogicznym okresie roku obrotowego 2012/2013.

_ - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wstępnych wyników. W okresie sześciu miesięcy, które stanowią najsłabszy w branży okres sprzedażowy, mieliśmy znakomite wyniki sprzedaży i zysk netto przewyższający zyski z całego ubiegłego roku obrachunkowego - _podsumowuje Wojciech Buczkowski.

Jak podaje spółka w komunikacie, tak wysoki zysk jest wynikiem _ zdarzenia o charakterze jednorazowym _. Chodzi o _ przeszacowanie wybranych aktywów inwestycyjnych i finansowych, związanych z umową Inwestycyjną z dnia 24.07.2010 roku, które wygenerowało: dodatkowy koszt finansowy o wartości 2 mln zł (przeszacowanie wyceny posiadanych gruntów inwestycyjnych) oraz dodatkowy zysk w postaci aktywa podatkowego o wartości 3,5 mln zł _ - czytamy w komunikacie. Komputronik szacuje, że gdyby nie te zdarzenia, wynik netto wyniósłby około 2,9 miliona złotych.

Zobacz notowania giełdowe akcji Komputronik w ostatnich trzech miesiącach:

_ - Wyniki za pierwsze półrocze pozwalają nam podtrzymywać tezę o możliwości uzyskania w bieżącym roku rekordowych przychodów i zysków - zapowiada Wojciech Buczkowski . - __ Obecnie trwa najlepszy kwartał dla branży. Jesteśmy do niego bardzo dobrze przygotowani operacyjnie - _dodaje prezes Komputronik.

Tagi: komputronik, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz