Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pko
04.11.2014 10:55

Szykuje się lepszy rok dla BZ WBK? Morawiecki: Trudno mówić o dokładnej dynamice

Bank wciąż nie zna pełnego efektu zmiany w poziomie stóp procentowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Mytnik/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

BZ WBK liczy na wzrost zysku netto w tym roku w porównaniu z 2013 r. - poinformował dziennikarzy prezes Mateusz Morawiecki (na zdjęciu). Podtrzymał całoroczny poziom kosztów ryzyka na poziomie 90-100 pb.

_ - Chcemy, by zysk netto był w tym roku większy. O dokładnej dynamice trudno mówić, nie znamy bowiem pełnego efektu zmiany w poziomie stóp procentowych _ - powiedział prezes. Zysk netto grupy BZ WBK po trzech kwartałach tego roku wyniósł 1,47 mld zł, czyli wzrósł 10,4 proc. rok do roku.

Prezes poinformował, że bank będzie koncentrował się na wzroście organicznym. _ Koncentrujemy się na wzroście organicznym, jeśli jednak będą ciekawe okazje na rynku, to wspólnie z Santanderem to rozważymy _ - powiedział, nie komentując, czy bank byłby zainteresowany BPH.

Morawiecki podtrzymał, że z zysku za 2014 r. bank może przeznaczyć na dywidendę ok. 50 proc. zysku. _ Utrzymujemy naszą politykę dywidendową, która oscyluje wokół 50 proc. _ - powiedział.

Notowania BZ WBK w dniu publikacji wyników

Ocenił, że w 2015 r. akcja kredytowa na rynku może wzrosnąć szybciej niż w tym roku. BZ WBK nie planuje w przyszłym roku ponosić większych kosztów związanych z rebrandingiem banku. Proces ten będzie przeprowadzany sukcesywnie w latach 2014-16.

Czas banków na GPW

Inwestorzy czekają na kolejne wyniki banków za trzeci kwartał. Jutro sprawozdania opublikują ING i Handlowy, zaś w czwartek największy w Polsce PKO BP. W poprzednim tygodniu danymi pochwalił się mBank i poprzeczkę zawiesił całkiem wysoko. Zysk netto wyniósł 315,5 miliona, względem 279 mln zł rok wcześniej, w pobliżu oczekiwań analityków.

Oczekiwania odnośnie banków, które w ciągu najbliższych dni pokażą sprawozdania za trzeci kwartał, również będą wysokie. Wystarczy spojrzeć na dane, które 31 października opublikowała Komisja Nadzoru Finansowego. Urząd wyliczył, że zyski netto wszystkich banków w trzecim kwartale wzrosły aż o 21,5 proc. w ujęciu rocznym, do 4,378 miliarda złotych. Tylko we wrześniu instytucje zarobiły 1,341 miliarda, względem 1,141 miliarda złotych rok wcześniej.

Tagi: pko, bzw, mbk, gpw, ing, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz