Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szykuje się hit na miarę Wiedźmina? Polska gra zadebiutje w USA

0
Podziel się:

Gra wyprodukowana przez CI Games w przedsprzedaży cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Marek Tymiński, prezes CI Games
Marek Tymiński, prezes CI Games (CI Games)

CI Games, polski producent gier i autor takiego tytułu jak Snajper, szykuje premierę swojego nowego dzieła. Lords of the Fallen zadebiutuje pod koniec października 2014 roku i będzie sprzedawany nie tylko w Europie, ale i Stanach Zjednoczonych. W przedsprzedaży gra cieszy się dużym zainteresowaniem.

Gra jest zaliczana do typu tzw. Action RPG, czyli gier fabularnych w której gracz wciela się w fikcyjną postać.Łączny budżet produkcji gry wraz z marketingiem wyniesie około 40 mln złotych.

- _ Zgodnie z naszymi zapowiedziami premiera gry CI Games odbędzie się jesienią tego roku, w ostatnim tygodniu października, a sama produkcja gry zostanie ukończona na początku września _- mówił Marek Tymiński, prezes CI Games.

W Stanach Zjednoczonych Lords of the Fallen zadebiutuje 28 października. W Europie będzie można ją dostać 31 października. Cena detaliczna na rynku amerykańskim to 59,9 dolarów, a w Europie zachodniej to 59,9 euro. Gra będzie również dostępna w Ameryce Południowej, Australii i Bliskim Wschodzie.

Dziś spółka poinformowała również, że gra przeszła certyfikację na PS4, co oznacza, że będzie można w nią grać na nowej konsoli Sony Play Station 4. Posiadacze XBOX One również nie zostaną pominięci.

Wśród partnerów dystrybucyjnych, z którymi zawarto umowy dotyczące Lord of teg Fallen znalazły się między innymi Bandai Namco Games America (Ameryka Płn. i Płd.), Koch Media (Niemcy, Austria, Szwajcaria), QV Software (Australia), Square Enix (Wielka Brytania), Panvision (kraje skandynawskie), Namco Bandai Games Europe (m.in. rejon Morza Śródziemnego i Bliski Wschód) oraz Easy Interactive (kraje Beneluxu).

Spółka od początku roku nie notuje dobrych wyników. W pierwszej połowie 2014 roku poniosła 13,4 mln złotych straty. Z kolei w 2013 roku zanotowała rekordową sprzedaż, która pociągnęła za sobą wysoki zysk (29,7 mln złotych).

Duże oczekiwania względem tego tytułu mogą się przełożyć na poziom sprzedaży. Obecnie Lords of the Fallen w przedsprzedaży zajmuje dziesiątą pozycję na liście bestselerów platformy Steam wśród gier RPG. Z kolei wysoka sprzedaż z pewnością wpłynie na zysk. Na to trzeba jednak poczekać do premiery gry. Dobrego odbioru gry spodziewa się również prezes CI Games. Wskazuje na duże zainteresowanie dystrybutorów tym tytułem.

Duże zainteresowanie grą przekłada się na notowania akcji spółki. Tylko w tym tygodniu podrożały niespełna 10 procent.

Notowania CI Games w minionym tygodniu Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)