Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kolej w polsce
23.01.2014 16:01

T-Mobile ma kontrakt z PKP Intercity. Będzie WiFi dla pasażerów

Umowa podpisana dzisiaj przez narodowego przewoźnika kolejowego i T-Mobile zapewni pasażerom PKP Intercity dostęp do WiFi, 40 filmów, 15 seriali, 10 bajek oraz gier na pokładzie pociągów Intercity.

Podziel się
Dodaj komentarz
(T-Mobile)
Na zdj. Miroslav Rakowski, prezes T-Mobile Polska

Co miesiąc 10 proc treści multimedialnych będzie się zmieniać. _ - To dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników, szczególnie, że przynajmniej w pierwszym okresie WiFi będzie darmowe dla wszystkich, niezależnie od sieci, w której mają wykupione usługi _- zapewnia Miroslav Rakowski, prezes T-Mobile Polska.

Usługa ma wystartować jeszcze w tym roku - zapewnia PKP Intercity na swojej stronie internetowej. Będzie dostępna na najbardziej popularnych trasach krajowych oraz międzynarodowych.

- Model, w jakim realizowana będzie usługa wyznacza standardy dla rynków światowych. Postawiliśmy na najwyższą jakość dostarczanego produktu - podkreśla Marcin Celejewski, prezes PKP Intercity. - Dzięki temu nasi pasażerowie jako pierwsi otrzymają pakiet: szybki Internet, wideo na życzenie, dostęp do seriali, filmów, bajek, gier poprzez laptopy, tablety czy smartfony - dodaje.

W pierwszych 30 wagonach dostęp do WiFi zostanie zapewniony w ciągu 90 dni od rozpoczęcia instalacji. T-Mobile umożliwi łącznie dostęp do usług w 300 wagonach, które znajdą się w pociągach kursujących po najbardziej popularnych krajowych i międzynarodowych trasach m. in. na osi: Trójmiasto - Warszawa - Kraków/ Katowice, Szczecin – Poznań - Warszawa, Poznań - Wrocław - Katowice - Bielsko-Biała oraz Warszawa – Wiedeń – Villach, Warszawa – Praga, Warszawa – Berlin, czy Warszawa – Kolonia – Amsterdam.

Nie jest wykluczone, że przynajmniej część pasażerów będzie musiała zapłacić za usługę. Dostęp do sieci będzie niezależny od klasy wagonu. Przewoźnik nie wyklucza, że udogodnienia pojawią się również w pociągach TLK

W postępowaniu przetargowym prowadzonym w trybie negocjacji wzięło udział pięć podmiotów. Ostatecznie ofertę złożyło jedynie T-Mobile. PKP Intercity zaznacza, że na wprowadzeniu usługi zyskają również pracownicy spółki. Konduktorzy również otrzymają dostęp do bezprzewodowego internetu za pośrednictwem sieci VPN.

Według danych Urzędu Transportu Kolejowego, PKP Intercity jest czwartym przewoźnikiem w Polsce pod względem liczby przewiezionych pasażerów. W listopadzie 2013 r. z usług tego przewoźnika skorzystało 11,45 proc. wszystkich pasażerów kolei w tym miesiącu. PKP Intercity jest natomiast liderem rynku, jeśli chodzi o tzw. pracę przewozową, która jest miarą wskazującą, na jakie odległości podróżują pasażerowie określonych przewoźników. Główna siedziba firmyfirmy znajduje się w Warszawie. Poza centralą firma ma także cztery zakłady z siedzibami w Krakowie, Poznaniu, Gdyni i w Warszawie.

T-Mobile na koniec czerwca 2013 roku obsługiwała 15,969 miliona klientów, zwiększając ich bazę w drugim kwartale o 50 tysięcy. Liczba klientów kontraktowych wzrosła w tym okresie o 23 tysiące, a liczba klientów korzystających z usług przedpłaconych o 27 tysięcy. Na koniec drugiego kwartału baza klientów kontraktowych wyniosła 7,038 miliona i była większa o 154 tysiące abonentów w porównaniu do odpowiedniego okresu ubiegłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kolej w polsce, internet, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz