Tak Getin Holding zarabia na spółkach zagranicznych

Tak Getin Holding zarabia na spółkach zagranicznych

Rafał Juszczak, prezes Getin Holdingu Fot. Getin Bank
Rafał Juszczak, prezes Getin Holdingu

Grupa opublikowała dzisiaj wyniki za 2013 rok. Wchodzący w jej skład Idea Bank Polska może pochwalić się zyskiem na poziomie 107,3 mln złotych. Łączny dochód grupy Getin Holding wyniósł 248,9 mln zł, z czego połowa została wypracowana przez spółki zagraniczne.

Najwyższe profity poza granicami naszego kraju przyniosła Grupa Carcade, jedna z największych rosyjskich spółek leasingowych. Jej zysk po czterech kwartałach 2013 roku wyniósł 59,2 mln złotych i był o 9,2 proc. większy w ujęciu rok do roku.

Zaraz po niej jest Idea Bank Białoruś, która na końcu zeszłego roku zadeklarowała 45,3 mln złotych zysku, ze wzrostem o 32,5 proc. w porównaniu do podsumowania za rok 2012. Z kolei Idea Bank Ukraina plasuje się na trzecim miejscu z wynikiem lepszym o 25,8 proc. w stosunku rok do roku: 36,1 mln złotych. - Nie wykluczamy, że z zysku osiągniętego w 2013 roku wypłacimy dywidendę - mówi Rafał Juszczak, prezes Getin Holdingu.

W październiku 2013 roku Grupa Getin Holding przejęła Białoruski Bank Małego Biznesu, instytucję finansową wyspecjalizowaną w obsłudze małych i średnich firm. W grudniu w skład Holdingu wszedł Romanian International Bank, działający w segmencie klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm.

Rumuński bank jest szóstym w strukturach grupy. Być może dołączą do niej kolejne. Getin Holding stale obserwuje rynki Europy Środkowo-Wschodniej, szczególnie pod kątem bankowości, ubezpieczeń i leasingu. - Jesteśmy zainteresowani podmiotami o dużym potencjale rozwoju, których działalność wpisuje się w strategię działania naszej grupy - tłumaczy dla Money.pl prezes Getin Holdingu. - W przyszłości bierzemy pod uwagę możliwość kolejnych fuzji.

Tak Getin Holding radził sobie na giełdzie w ostatnich trzech miesiącach


Grupa kapitałowa Getin Holding S.A., założona przez dra Leszka Czarneckiego, prowadzi działalność inwestycyjną polegającą na wyszukiwaniu i realizacji projektów w Polsce oraz poza jej granicami. Grupa funkcjonuje na szeroko pojętym rynku finansowym - w bankowości, pośrednictwie finansowym, ubezpieczeniach i leasingu. Getin Holding należy do grona największych firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i znajduje się w indeksie WIG 40.

Czytaj więcej w Money.pl

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie