Notowania

getin holding
19.03.2014 15:09

Tak Getin Holding zarabia na spółkach zagranicznych

Łączny dochód grupy wyniósł 248,9 mln zł, z czego połowa została wypracowana przez spółki zagraniczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getin Bank)
Rafał Juszczak, prezes Getin Holdingu

Grupa opublikowała dzisiaj wyniki za 2013 rok. Wchodzący w jej skład Idea Bank Polska może pochwalić się zyskiem na poziomie 107,3 mln złotych. Łączny dochód grupy Getin Holding wyniósł 248,9 mln zł, z czego połowa została wypracowana przez spółki zagraniczne.

Najwyższe profity poza granicami naszego kraju przyniosła Grupa Carcade, jedna z największych rosyjskich spółek leasingowych. Jej zysk po czterech kwartałach 2013 roku wyniósł 59,2 mln złotych i był o 9,2 proc. większy w ujęciu rok do roku.

Zaraz po niej jest Idea Bank Białoruś, która na końcu zeszłego roku zadeklarowała 45,3 mln złotych zysku, ze wzrostem o 32,5 proc. w porównaniu do podsumowania za rok 2012. Z kolei Idea Bank Ukraina plasuje się na trzecim miejscu z wynikiem lepszym o 25,8 proc. w stosunku rok do roku: 36,1 mln złotych. _ - Nie wykluczamy, że z zysku osiągniętego w 2013 roku wypłacimy dywidendę _- mówi Rafał Juszczak, prezes Getin Holdingu.

W październiku 2013 roku Grupa Getin Holding przejęła Białoruski Bank Małego Biznesu, instytucję finansową wyspecjalizowaną w obsłudze małych i średnich firm. W grudniu w skład Holdingu wszedł Romanian International Bank, działający w segmencie klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm.

Rumuński bank jest szóstym w strukturach grupy. Być może dołączą do niej kolejne. Getin Holding stale obserwuje rynki Europy Środkowo-Wschodniej, szczególnie pod kątem bankowości, ubezpieczeń i leasingu. _ - Jesteśmy zainteresowani podmiotami o dużym potencjale rozwoju, których działalność wpisuje się w strategię działania naszej grupy - _tłumaczy dla Money.pl prezes Getin Holdingu. _ - W przyszłości bierzemy pod uwagę możliwość kolejnych fuzji _.

Tak Getin Holding radził sobie na giełdzie w ostatnich trzech miesiącach

Grupa kapitałowa Getin Holding S.A., założona przez dra Leszka Czarneckiego, prowadzi działalność inwestycyjną polegającą na wyszukiwaniu i realizacji projektów w Polsce oraz poza jej granicami. Grupa funkcjonuje na szeroko pojętym rynku finansowym - w bankowości, pośrednictwie finansowym, ubezpieczeniach i leasingu. Getin Holding należy do grona największych firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i znajduje się w indeksie WIG 40.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: getin holding, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz