Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tauron chce przejąć PKP Energetyka

1
Podziel się:

Prezes koncernu energetycznego złożył w tej sprawie ważną deklarację.

Dariusz Lubera, prezes Tauronu
Dariusz Lubera, prezes Tauronu (Piotr Tracz/REPORTER)

Tauron Polska Energia zdecydował, że złoży wiążącą ofertę na zakup spółki PKP Energetyka - poinformował prezes Taurona Dariusz Lubera.

- PKP wydłużyły okres składania wiążących ofert na PKP Energetyka, ale my już podjęliśmy decyzję. Tauron złoży ofertę na zakup tej spółki - powiedział Lubera.

PKP poinformowały dziś, że wciąż czekają na oferty wiążące w procesie prywatyzacji PKP Energetyka. Obecnie trwa badanie spółki i analizowanie całej dokumentacji. PKP spodziewają się zamknięcia transakcji sprzedaży spółki w trzecim kwartale tego roku.

W kwietniu członek zarządu PKP S.A. Jarosław Bator poinformował, że PKP Energetyka jest gotowa do sprzedaży, a zainteresowanie jej aktywami jest duże. Powiedział także, że sprzedaż PKP Energetyka powinna się zrealizować w trzecim, czwartym kwartale.

Pod koniec marca PKP poinformowały, że ustaliły krótką listę inwestorów dopuszczonych do dalszego etapu - tj. due diligence - prywatyzacji PKP Energetyka.

PKP Energetyka prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż i dystrybucja energii elektrycznej, usługi elektroenergetyczne, sprzedaż paliw przeznaczonych dla pojazdów szynowych. Firma istnieje od 2001 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
henry
2 lata temu
Słuszność ma Pan Prezes PKP Energetyka, cytuję: "Powinna powstać dedykowana tarcza antykryzysowa dla kolei.". Słuszność ma Pan Prezes Taurona , że chce odzyskać wpływy na zasilanie PKP. Przy okazji mam pytanie: czy stawka dla odbiorcy energii elektrycznej poprzez PKP Energetyka , tj. 1,329 zł/kwh [faktura 9/194/93/90711067/93W/2020].jest prawidłowa , zwłaszcza w aktualnej sytuacji pandemii?. Mam sklepik w pobliżu PKP w L-cu, cena , podobnie jak w 2019 r. stale rośnie. Czy mogę bez problemów odłączyć się od PKP i podłączyć do Tauronu /stawka kWh jest znacznie niższa/. Pozdrawiam Energokonsulting