Notowania

tauron
23.06.2013 07:38

Tauron zawiesi projekt Elektrowni Blachownia Nowa?

Spółkę celową dla realizacji tego przedsięwzięcia zawiązały w ub.r. Tauron i KGHM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tadeusz Koniarz/REPORTER)

- _ Dochodzimy powoli do tego, jaką decyzję finalną podejmiemy w zakresie tego bloku. Niedługo przekażemy naszą decyzję _ - poinformował prezes Tauron Polska Energia Dariusz Lubera. Spółkę celową dla realizacji tego przedsięwzięcia zawiązały w ubiegłym roku Tauron i KGHM.

Pytany o to, czy decyzja ta zmierza ku rezygnacji bądź zawieszeniu projektu, prezes Taurona wskazał. - I_ dziemy bardziej w tym drugim kierunku _. _ Jeszcze toczą się rozmowy z operatorem systemu przesyłowego. Jeżeli oczekiwania operatora okazałyby się większe, być może będzie jeszcze pozytywna decyzja na uruchomienie _ - zastrzegł.

Lubera podkreślił, że nie jest rozważana całkowita rezygnacja z przedsięwzięcia. W maju prezes Taurona informował o trwających rozmowach z operatorami PSE i Gaz-System o reżimie pracy takiego bloku w systemie. Realizację projektu bądź przesunięcie go w czasie Lubera uzależniał wówczas od efektów tych rozmów.

Spółkę Elektrownia Blachownia Nowa, która miałaby zrealizować to przedsięwzięcie, KGHM i Tauron zawiązały we wrześniu ub. roku. Zgodnie z ówczesnymi szacunkami, nakłady na inwestycję miałyby sięgnąć ok. 3,5 mld zł, a nowy blok mógłby zostać przekazany do eksploatacji w drugim kwartale 2017 r.

Kurs akcji Tauron z ostatnich 12 miesięcy

Zysk netto grupy Tauron wyniósł w pierwszym kwartale 2013 roku 558,3 mln złotych wobec 381,2 mln przed rokiem. Konsensus zakładał zysk netto na poziomie 413,3 mln. Oczekiwania analityków wahały się w przedziale 382-457 mln zysku, a mediana wyniosła 414 mln. Zysk operacyjny grupy wyniósł 788,3 mln (wobec 558,5 mln przed rokiem) i okazał się 32 procent wyższy od oczekiwań analityków na poziomie 597,9 mln złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Tauron obniża ceny energii. Opłaca im się? Giełdowi analitycy oceniają, że obniżki cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych są uzasadnione i wskazują na spadek cen energii na rynku hurtowym i spadek cen zielonych certyfikatów.
Bez tej inwestycji "będziemy mieli problemy" Według Jarosława Kaczyńskiego zaniechania spowodują deficyt energii w kraju, konieczność jej importowania oraz zamykanie kopalni.
Wydadzą 200 mld złotych i pomogą gospodarce. Giełda już reaguje Szykują się wielkie inwestycje. Zobacz, kto na tym zarobi.
Tagi: tauron, business news, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz