Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TIM wszedł ze sprzedażą do internetu. Jakie efekty?

0
Podziel się:

Prezes spółki nie boi się utraty dotychczasowych klientów.

Krzysztof Folta, prezes TIM SA
Krzysztof Folta, prezes TIM SA (TIM SA)

O około połowę wzrosły w pierwszym trzech kwartałach obroty spółki TIM SA w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. To w dużej mierze zasługa uruchomienia sprzedaży przez internet.

Jeden z największych w Polsce dystrybutorów sprzętu elektrotechnicznego miał po pierwszych trzech kwartałach obroty na poziomie 359,3 miliona złotych, z czego w trzecim kwartale przychody wyniosły 147,1 miliona złotych, a strata operacyjna 350 tysięcy złotych wobec 1,91 miliona złotych rok wcześniej.

Jak podał TIM, w trzecim kwartale spółka funkcjonowała już w nowym modelu biznesowym, którego założenia w rozmowie z Money.pl przedstawił prezes TIM SA, Krzysztof Folta. Spółka pozbyła się magazynów lokalnych i wszystkie zamówienia realizuje tylko z centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach.

Prezes przyznaje, że nowy model sprzedaży nie spodobał się części dotychczasowych klientów. Zaznacza jednak, że już w pierwszym kwartale przyszłego roku wartość zakupów nowych klientów przewyższy wartość utraconej sprzedaży.

Zamówienia składane za pośrednictwem internetu dały w trzecim kwartale 50,4 procent obrotów spółki.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)