Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TIM na stratach. Poprawa dopiero od 2015 roku

0
Podziel się:

- Czas niezbędny na osiągniecie pełni sprawności operacyjnej oceniam na około rok pracy - zapowiada prezes Folta.

Krzysztof Folta, prezes TIM
Krzysztof Folta, prezes TIM (TIM S.A.)

TIM, który zakończył I połowę 2014 roku stratą netto, oczekuje, że pozytywne efekty wynikające z wprowadzenia nowego modelu sprzedaży będą widoczne w IV kwartale 2014 roku, a zdecydowanej poprawy można spodziewać się w 2015 r. - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

_ - Czas niezbędny na osiągniecie pełni sprawności operacyjnej oceniam na około rok pracy, jednak pozytywne efekty wynikające z rosnącej sprawności modelu e-commerce będą widoczne już w IV kwartale 2014 roku, a zdecydowanej poprawy, jeżeli chodzi o efekty finansowe, należy spodziewać się już w przyszłym roku _ - powiedział cytowany w komunikacie, Krzysztof Folta, prezes TIM.

Grupa TIM miała w I półroczu 2014 r. stratę operacyjną na poziomie 8,7 mln zł, natomiast strata netto wynosiła 7,2 mln zł.

Spółka podała, że w I półroczu 2014 r. jego placówki terenowe zostały przekształcone z oddziałów sprzedaży dysponujących własnymi magazynami lokalnymi w biura handlowe, a realizacją wszystkich zamówień zajął się magazyn centralny TIM w podwrocławskich Siechnicach.

_ - Restrukturyzacja sieci sprzedaży - likwidacja magazynów lokalnych, odprawy dla zwalnianych magazynierów oraz zmiana lokalizacji aż 15 placówek terenowych – oznaczała dodatkowe koszty i przełożyła się na wynik _ - napisano w komunikacie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

business news
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)