Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TIM S.A. wchodzi w dwie nowe spółki. Chce zwiększyć asortyment

0
Podziel się:

Giełdowa spółka z branży dystrybucyjnej likwiduje magazyny regionalne.

Krzysztof Folta, prezes TIM S.A.
Krzysztof Folta, prezes TIM S.A. (TIM S.A.)

TIM S.A. powołał dwie nowe spółki dystrybucyjne. Wszystko po to, by mieć możliwość rozszerzenia swojego asortymentu towarów.

Spółka TIM S.A., jedna z największych w Polsce hurtowni sprzętu elektrotechnicznego, realizuje plan, który w rozmowie z Money.pl już w maju zapowiedział jej prezes, Krzysztof Folta.

TIM S.A. zawiązał z Elettronica Italiana spółkę EL-IT. Będzie ona zajmować się dystrybucją materiałów elektrotechnicznych i oświetleniowych produkcji włoskiej. Kapitał zakładowy EL-IT wynosi 1,5 miliona złotych.

W rozmowie z Money.pl Krzysztof Folta tak tłumaczył decyzję o wejściu we współpracę z włoską spółką: - _ Elettronica Italiana ma wyłączność na dystrybucję wielu włoskich towarów w Polsce. Bez powołania takiej spółki nie mielibyśmy do nich dostępu. A w ten sposób będziemy mogli oferować je naszym klientom _ - powiedział prezes TIM S.A.

Ponadto TIM S.A. poinformował również o przystąpieniu do spółki Sun Electro, która zajmuje się głównie importem i wprowadzeniem na polski rynek materiałów elektrotechnicznych wyprodukowanych w Chinach.

Przez tego typu działania TIM S.A. dąży do zwiększenia asortymentu. - _ Szacuję, że do końca 2014 roku nasz asortyment zwiększy się z około 30 do 50 tysięcy produktów. W przyszłym roku planujemy poszerzyć ofertę do 100 tysięcy artykułów, by w 2016 osiągnąć poziom 150 tysięcy produktów _ - wylicza Krzysztof Folta w rozmowie z Money.pl.

Spółka wyraźnie zmieniła też swoje podejście do spraw związanych z samą logistyką. Chce zlikwidować magazyny regionalne w Polsce i wszystkie zamówienia realizować z centralnego magazynu pod Wrocławiem. Prezes wskazuje, że da to efekt m.in. w postaci większych oszczędności.

95,5 miliona złotych - tyle w pierwszym kwartale wyniosły przychody ze sprzedaży spółki TIM S.A. Oznacza to wzrost o 44 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Pomimo tak wyraźnego wzrostu sprzedaży spółce nie udało się na razie wypracować dodatniego wyniku finansowego. Strata na działalności operacyjnej grupy wyniosła niemal 4,99 miliona złotych, natomiast strata netto - prawie 5,38 miliona złotych.

Zapytany o plan na 2014 rok Krzysztof Folta odpowiada: - _ Mój główny cel jest taki, aby na pozycji operacyjnej nie było straty. Taki rezultat będzie satysfakcjonujący _.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)