Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TIM SA chce walczyć o rynek w internecie

0
Podziel się:

Prezes giełdowej spółki Krzysztof Folta liczy, że najbliższe miesiące przyniosą odbicie w sprzedaży.

TIM SA chce walczyć o rynek w internecie
(TIM)

Spółka TIM SA, jeden z największych w Polsce dystrybutorów materiałów elektrotechnicznych, uruchomiła właśnie sklep internetowy. Liczy na to, że dzięki temu poprawi wyniki spadającej ostatnio sprzedaży.

Kryzys w branży budowlanej negatywnie wpłynął na wyniki notowanej na warszawskiej giełdzie spółki TIM, kierowanej przez Krzysztofa Foltę (na zdjęciu). W drugim kwartale miała ona ponad 2 miliony złotych straty netto wobec 0,8 miliona złotych zysku netto w tym samym okresie ubiegłego roku.

Słabsze wyniki spółka tłumaczy spadkiem sprzedaży, a także niższymi marżami, które zostały w ostatnich miesiącach wymuszone przez wojnę cenową na rynku. Prezes firmy, Krzysztof Folta, uważa, że może ona potrwać nawet do końca pierwszego półrocza 2014 roku.

- _ Bardzo liczę na to, że drugie półrocze przyniesie odbicie w sprzedaży. Natomiast, jeżeli chodzi o wojnę cenową, myślę, że może ona potrwać nawet do końca pierwszego półrocza przyszłego roku. To naturalne zachowanie: gdy rynek się kurczy, to rośnie konkurencja _ - twierdzi Krzysztof Folta w komentarzu dla inwestorów opublikowanym na stronie internetowej spółki.

Zapytany o to, co firma robi, by poprawić sprzedaż, wskazał m.in. na to, że spółka uruchomiła właśnie sklep internetowy, co pozwoli jej dotrzeć do szerszej grupy klientów. Potwierdza to wcześniejsze już zapowiedzi spółki na temat tego, że będzie chciała mocniej zaistnieć w sieci.

Krzysztof Folta przekonuje jednocześnie, że wyraźny spadek nadwyżki gotówkowej w spółce do poziomu około 9 milionów złotych z 28,5 miliona złotych na koniec 2012 roku, nie powinien niepokoić posiadaczy akcji spółki. - _ To wynik naszej polityki zakupowej. Wybieramy krótkie terminy płatności po to, by uzyskać lepsze warunki zakupów. To lepsze niż trzymanie pieniędzy na niskooprocentowanych lokatach _ - podkreśla.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/m283329.jpg ) ] (http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/optimus;wraca;na;rynek;za;sprawa;ab;s;a;,107,0,1385067.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Optimus wraca na rynek. Za sprawą AB S.A. Do sklepów ponownie trafią komputery, serwery i urządzenia sieciowe Optimusa. Roman Kluska zadowolony.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/m240515.jpg ) ] (http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/action;rozwija;wspolprace;z;japonskim;gigantem,95,0,1383007.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Action rozwija współpracę z japońskim gigantem Fujitsu Technology Solutions i spółka Action, której przewodzi Piotr Bieliński, podpisały umowę dystrybucyjną.
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)