Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tor
01.10.2014 14:03

Torpol odwołał cały skład rady nadzorczej

Ta niecodzienna decyzja to efekt zmian właścicielskich jakie zaszły w spółce trzy miesiące temu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Tomasz Sweklej, prezes Torpolu

Torpol wymienił cały skład rady nadzorczej po zaledwie czterech miesiącach od rozpoczęcia kadencji. Od niecałych trzech miesięcy spółka jest notowana na GPW. Właśnie tym faktem tłumaczona jest ta niecodzienna decyzja. Money.pl po bardziej szczegółowe wyjaśnienia zwrócił się bezpośrednio do Torpolu.

Akcjonariusze na wczorajszym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu zdecydowali o odwołaniu z tym samym dniem z pełnienia funkcji członków rady nadzorczej: Joanny Makowieckiej, Andrzeja Podlipskego, Macieja Stańczuka, Krzysztofa Kołodziejczyka oraz Mariana Łyko. To cały skład rady, która działała zaledwie od 26 maja tego roku.

Jednocześnie poznaliśmy nazwiska następców. Są nimi: Artur Piotr Jędrzejewski, Michał Kobus, Wojciech Jaczewski, Tadeusz Kozaczyński, Adam Sebastian Siwka, Paweł Kamiński oraz Maciej Lipiec. Warto zaznaczyć, że skład rady nadzorczej zwiększył się o dwie osoby.

Nie jest to częsta praktyka, że za jednym zamachem dochodzi do wymiany całego zarządu lub rady nadzorczej. Dodatkowo dziwi bardzo krótki okres funkcjonowania dotychczasowego składu od powołania.

- _ Zmiana składu rady nadzorczej była krokiem spodziewanym i oczekiwanym przez rynek praktycznie od początku lipca, czyli od powodzenia transakcji upublicznienia spółki na rynku regulowanym i zmiany właścicielskiej spółki Torpol _ - informuje Money.pl przedstawiciel spółki.

Dodaje, że jest to naturalna konsekwencja sprzedaży wszystkich akcji Torpolu posiadanych przez byłego właściciela Polimex Mostostal. To właśnie pracownikami Polimeksu byli odchodzący członkowie rady.

Zapytaliśmy o koszty jakie w związku z decyzją poniosła spółka, jednak ja zapewnia Torpol nie ma mowy w tym przypadku o żadnej odprawie ani inny kosztach.

W pierwszym półroczu Torpol wypracował 4,8 mln zł zysku netto przy 222,6 mln zł przychodów. Prognoza na cały 2014 rok zakłada wypracowanie 24,9 mln zł zysku netto i 801,3 mln zł przychodów.

- _ Wyniki za pierwsze półrocze są zbieżne z naszym planem finansowym. Co roku jest taka sezonowość, że pierwsze półrocze wypada słabiej niż drugie. Podtrzymujemy naszą prognozę na 2014 rok _ - podkreśla Tomasz Sweklej (na zdjęciu), prezes Torpolu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: tor, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz