Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
torpol
28.08.2014 12:20

Torpol ujawnił wyniki. Przychody wzrosły o 34 procent

W I półroczu przychody grupy wyniosły 222,6 milionów złotych. Oznacza to wzrost o prawie 34 procent w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Tomasz Sweklej, prezes Torpol

W pierwszym półroczu Grupa Kapitałowa Torpol zwiększyła sprzedaż o ponad 30 procent, a wskaźnik EBITDA wzrósł ponad czterokrotnie. Grupa wykazała także zysk netto wobec straty po sześciu miesiącach minionego roku. Zarząd Torpol S.A. podtrzymuje prognozę finansową na 2014 rok.

W I półroczu 2014 roku przychody Grupy wyniosły 222,6 milionów złotych. Oznacza to wzrost o prawie 34 procent w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. EBITDA zwiększyła się do niemal 13,9 milionów złotych wobec 3,1 miliona złotych w I półroczu 2013 roku. Z kolei zysk netto wzrósł do ponad 4,8 miliona złotych w porównaniu do 4,6 mln zł straty przed rokiem.

-_ Wyniki osiągnięte w I półroczu są zgodne z naszymi oczekiwaniami i zbieżne z planem finansowym. Dlatego podtrzymujemy naszą prognozę na ten rok, którą zaprezentowaliśmy w prospekcie emisyjnym spółki. Jestem przekonany, że Torpol będzie szybko rozwijał się między innymi ze względu na dużą skalę inwestycji na polskiej sieci kolejowej oraz naszej solidnej pozycji na rynku norweskim, który uważamy za niezwykle perspektywiczny _- mówi Tomasz Sweklej, prezes i dyrektor generalny Torpol S.A.

W prospekcie emisyjnym Grupa Kapitałowa Torpol założyła, że jej przychody w 2014 roku zwiększą się do 801,3 mln zł wobec 415,7 mln zł w minionym roku, EBTITA wzrośnie do 46,7 mln zł z 21,4 mln zł, a zysk netto zwiększy się do 24,9 mln zł z 4,8 mln zł rok w 2013 roku.

Grupa Kapitałowa Torpol nie posiada zadłużenia netto. Wskaźnik zadłużenia netto do EBITDA ukształtował się na koniec czerwca 2014 roku na ujemnym poziomie minus 2,63. Jest to efekt dyscypliny finansowej oraz wysokiej jakości zarządzania płynnością. Ponadto zadłużenie finansowe jest związane wyłącznie z podstawową działalnością emitenta.

Torpol jest firmą z sektora inwestycji kolejowych i tramwajowych. Posiada zdywersyfikowany portfel zamówień o łącznej wartości ponad 2 miliardów złotych netto z wyłączeniem konsorcjantów. 8 lipca 2014 roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

*Sprawdź wyniki spółki od chwili debiutu na GPW *

- W bieżącym roku i przez najbliższe dwa lata chcielibyśmy się skupić przede wszystkim na rozwoju - zapowiadał Tomasz Sweklej w rozmowie z Money.pl.- _ Nasz tradycyjny udział w rynku sięga około 12-13 procent. Taki właśnie na pewno chcielibyśmy utrzymać. Myślę, że jeżeli będą odpowiednie okoliczności, to znaczy rentowność kontraktów będzie zadowalająca, to będziemy próbowali go zwiększać. Oczywiście nie będziemy robić tego kosztem pozyskiwania wszystkich możliwych kontraktów. Z naszej perspektywy kluczowa będzie ich rentowność _- dodawał prezes.

Współpraca z PKP PLK

27 sierpnia Torpol poinformował o podpisaniu listu intencyjnego z PKP PLK w sprawie zamknięcia obydwu torów na odcinkach Tłuszcz-Łochów i Łochów-Sadowne. - _ Cieszymy się z decyzji PKP PLK o zaakceptowaniu naszej propozycji przyspieszenia prac na Rail Baltica. Dzięki temu, pomimo dotychczasowych, niezależnych od nas opóźnień w uzyskiwaniu odpowiednich pozwoleń administracyjnych, będziemy mogli znacznie przyspieszyć realizację robót, prowadząc jednocześnie prace na obydwu torach. Pozwoli to szybciej zakończyć całość inwestycji i otworzyć linię dla podróżnych. Jest to również dowód na to, że jako spółka potrafimy wypracować wspólne stanowisko z Zamawiającym i dotrzymać obietnic złożonych inwestorom _ - mówi Tomasz Sweklej, prezes zarządu Torpol S.A.

Na 30 czerwca 2014 roku Grupa Kapitałowa Torpol posiadała portfel zamówień o wartości ponad 2 mld zł. Obecnie największą pozycję w portfelu zamówień Grupy stanowią kontrakty na budowę dworca Łódź Fabryczna oraz linii kolejowej E75 Rail Baltica (to ok. 70% wartości portfela zamówień Grupy). Są to także dwa największe kontrakty kolejowe realizowane obecnie na polskim rynku kolejowym.

Grupa jest także obecna w Norwegii, gdzie prowadzi prace związane z infrastrukturą kolejową oraz tramwajową. Jako pierwszy przedsiębiorca z Polski zrealizowała w pełni samodzielnie prestiżowy kontrakt w Bergen (budowa lekkiej kolei miejskiej łączącej centrum miasta z portem lotniczym Flesland) w charakterze generalnego wykonawcy o wartości 60,3 mln NOK netto. Dotychczas Grupa pozyskała w Norwegii zlecenia o wartości około 100 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

*GRUPA TORPOL ODNOTOWAŁA REKORDOWE WYNIKI ZA I POŁOWĘ 2014 R. *

Tagi: torpol, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz