Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Total rusza na podbój Polski. Stworzy sieć stacji

0
Podziel się:

Obecnie Total ma tylko dwie stacje w Polsce. Zamierza rozwijali sieć w oparciu o model franczyzowy.

Total rusza na podbój Polski. Stworzy sieć stacji
(Total)

Total Polska otworzy 100 stacji paliw w Polsce w ciągu dwóch lat. Spółka ogłosiła, że nie zamierza przejmować sieci Lukoil w Polsce.

Na zdjęciu Thibaud de Lisle, dyrektor generalny Total Polska.

_ - Total Polska otworzy 100 stacji paliw w Polsce w ciągu dwóch lat. Sieć detaliczna w Polsce będzie rozszerzeniem międzynarodowej sieci koncernu z łącznie 15 tys. stacji. Stacje paliw i oleje to najważniejsze biznesy Total na świecie. Total jednocześnie nie prowadzi w tej chwili projektu przejęcia sieci Lukoil w Polsce - _powiedziała dyrektor działu paliw Total Magdalena Myszczyszyn na konferencji prasowej.

Obecnie Total ma tylko dwie stacje w Polsce. _ Będziemy rozwijali sieć w oparciu o model franczyzowy _ - dodała dyrektor Total Polska. Wszystkich stacji paliwowych w Polsce jest teraz ponad 6,5 tysiąca.

Najwięcej, bo 1757 punktów sprzedaży należy do PKN Orlen. Spośród zagranicznych koncernów najwięcej swoich stacji w Polsce ma BP - 466, następnie Shell - 386, a tuż za nim jest Statoil. Polski rynek jest mocno rozdrobniony, małych, niezależnych sprzedawców jest ponad 2 800.

Dyrektor generalny Total Polska Thibaud de Lisle dodał, że firma chce rozwijać biznes w Polsce i wierzy w jej wzrost gospodarczy.

_ - Wierzymy, że dużo obecnych niezależnych operatorów będzie chciało dzielić z nami pasję do tego biznesu _ - wskazał Thibaud.

Total Polska to część francuskiego koncernu Total. W Polsce posiada m.in terminal asfaltowy w Ścinawie. W ubiegłym roku Total Polska zanotował 750 mln zł obrotu.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)