Notowania

business news
11.09.2013 14:25

TP SA przejmuje operatora komórkowego

Drugi kwartał nie był najlepszy dla Telekomunikacji Polskiej. Spółka odnotowała słabe wyniki finansowe. Teraz przejmuje PTK Centertel.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Orange)
prezes Maciej Witucki

Jeden z największych operatorów komunikacyjnych w Polsce wraz z końcem roku połączy się pod nazwą Orange Polska z PTK Centertel. - Połączenie nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku PTK do naszej grupy - wyjaśnia prezes TP SA, Maciej Witucki (na zdjęciu). Czy połączenie pozwoli wyjść na prostą? W drugim kwartale zyski spadły rok do roku o 70 procent.

Połączenie się w jedną firmę ma pozwolić na rozszerzenie oferty usług stacjonarnych i mobilnych, a także ujednolicenie obsługi klientów obu firm. Jak uspokaja Witucki, zmiany te mają nie pociągnąć konieczności zawierania nowych umów, z których dotychczas korzystają klienci TP SA i PTK Centertel. Decyzję o przejęciu i połączeniu zarząd spółki podjął już w lutym.

_ - Połączenie TP i PTK wynika z przyjętej strategii na lata 2013-16. To także symboliczne zakończenie procesu naszej wewnętrznej integracji - _ komentuje Witucki. _ - Wstępem do niego była zmiana marki TP na Orange, która dokonała się w ubiegłym roku. Zniknęły wewnętrzne podziały i różnice między pracownikami. Pracujemy pod jedną marką z poczuciem przynależności do jednej organizacji - _dodaje.

Wczoraj także TP SA poprzez zależny od niej PTK Centertel podpisała aneks do umowy z T-Mobile o wzajemnym korzystaniu z sieci dostępowych. Jak poinformowano w komunikacie prasowym, spółki planują współpracę przy budowie sieci w technologii 4G, w ten sposób by spółka mogła korzystać także z częstotliwości posiadanych przez T-Mobile. TP SA poinformowała, że Orange Polska będzie korzystać z częstotliwości należących do T-Mobile przez następne 14,5 roku.

Zobacz jak spółka radziła sobie na giełdzie w ciągu ostatniego roku:

W drugim kwartale spółka borykała się ze słabymi wynikami finansowymi. Telekomunikacja Polska zarobiła wtedy _ na czysto _ 76 mln złotych. To ponad 70 procent mniej niż rok wcześniej i około 20 procent poniżej prognoz analityków. Jeśli chodzi o zysk netto, to w okresie od kwietnia do czerwca wyniósł 76 mln złotych. W analogicznym okresie 2012 roku spółka zarobiła _ na czysto _ 255 mln złotych. W drugim kwartale, w ujęciu rocznym spadły także przychody spółki - o 9,9 procent.

Telekomunikacja Polska jest liderem rynku telekomunikacyjnego w Polsce. Oferuje zarówno usługi telefonii stacjonarnej, dostęp do internetu, transmisję głosu przez internet (VoIP), jak i - poprzez zależny od niej PTK Centertel - usługi telefonii komórkowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Hawe liczy zyski i wypuszcza obligacje za 10 mln złotych W drugim kwartale spółka wypracowała ponad czternaście milionów złotych zysku netto - to niemal dziewięć milionów więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.
Władze PKP Cargo dogadały się ze związkami. Czas na GPW? Związkowcy domagali się podwyżek, gwarancji zatrudnienia i wypłaty premii.
Tagi: business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz