Notowania

telekomunikacja polska
22.04.2013 15:29

TP SA uruchomi nową markę usług komórkowych NJU.Mobile

Marka NJU.Mobile ma być najtańszą marką komórkową na polskim rynku. Szef TP S.A. zdradza szczegóły.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*Telekomunikacja Polska kierowana przez Macieja Wituckiego chce uruchomić w tym tygodniu nową markę sim-only usług telefonii komórkowej. Marka NJU.Mobile ma być najtańszą marką komórkową na polskim rynku. Główną marką komórkową grupy pozostanie Orange - poinformowali na konferencji przedstawiciele TP. *

na zdjęciu: Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej

- _ W tym tygodniu podamy szczegóły oferty, ponieważ chcemy to zrobić równocześnie z wprowadzeniem jej na rynek _ - powiedział dyrektor marketingu w TP, Michał Paschalis-Jakubowicz. Dodał, że będzie to oferta zarówno abonamentowa jak i pre-paid, typu sim-only, czyli nie obejmująca sprzedaży telefonów.

Nowa marka ma być najtańszą na polskim rynku i skierowaną właśnie do klientów poszukujących niskich cen. Pomimo wprowadzenia nowej marki głównym kierunkiem sprzedaży usług komórkowych TP ma nadal pozostać marka Orange.

- _ Głównym narzędziem w tym celu pozostaje Orange, NJU jest konceptem na zapełnienie pewnej niszy _ - powiedział na konferencji prezes Maciej Witucki.

Nowa propozycja Orange to najpewniej odpowiedź na silnie rosnącego konkurenta, sieć Play. Ostatnie wyniki firmy pokazały, że pierwsze trzy miesiące 2013 roku Play zdobył 400 tys. nowych klientów. Jak pisaliśmy w Money.pl ma ich już w bazie 9,1 mln, co daje firmie 16 proc. udział w polskim rynku. Tak szybki przyrost Play notuje między innymi dlatego, że to właśnie do tego operatora przychodzi aż 70 proc. klientów opuszczających inne sieci.

Czytaj więcej w Money.pl
Dywidenda TP SA. Akcjonariusze podjęli decyzję Walne zgromadzenie akcjonariuszy Telekomunikacji Polskiej zdecydowało o wypłacie 0,50 zł dywidendy na akcję z zysku za 2012 rok.
Akcje TP SA najtańsze w historii. Wczoraj panika, a co dalej? Klienci sieci komórkowych mają powody do zadowolenia. Spółki z branży telekomunikacyjnej już niekoniecznie.
Tagi: telekomunikacja polska, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz