Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tro Media już jako INDATA Software S.A. zadebiutuje na GPW

0
Podziel się:

Zarządy TRO MEDIA S.A., wrocławskiej spółki notowanej na NewConnect oraz WDSP Holding S.A. podjęły uchwały o połączeniu Spółek

Grzegorz Czapla
Grzegorz Czapla (Tro Media)
bFgkszQl

_ - Połączenie staje się faktem, a zmiana nazwy, to nie jest zabieg kosmetyczny, ale przede wszystkim podkreślenie nowej jakości połączonej spółki, która wykorzysta najlepsze produkty i usługi oraz kompetencje pracowników obu łączących się firm _ – zapewnia Grzegorz Czapla, prezes zarządu TRO MEDIA S.A. Pytanie tylko, czy nowy podmiot poradzi sobie z wyzwaniem jakim jest funkcjonowanie na * rynku *głównym, w tak trudnym dla niego czasie.

Zarządy TRO MEDIA S.A., wrocławskiej spółki notowanej na NewConnect oraz WDSP Holding S.A. podjęły uchwały o połączeniu Spółek. Po rejestracji połączony podmiot zmieni nazwę na INDATA Software S.A. i rozpocznie starania o ubieganie się o wejście na rynek główny GPW. Wcześniej spółka planuje pozyskać dodatkowy kapitał na zdynamizowanie rozwoju.

TRO MEDIA to agencja strategiczno-kreatywna, zajmująca się działaniami z zakresu marketingu i sprzedaży w Internecie. Spółka zajmowała się planowaniem strategii w sieci od momentu zaprojektowania kreacji reklamowej, aż do kompleksowej analizy wyników kampanii w sieci.

bFgkszQn

WDSP HOLDING S.A. to firma, która tworzy i rozwija innowacyjne rozwiązania i produkty softwarowe. Specjalizowała się w budowie dedykowanych rozwiązań informatycznych, wykonywanych na zamówienie oferując też wsparcie w ubieganiu się o dofinansowanie ze środków unijnych.

_ - Plan połączenia zapoczątkowaliśmy na początku listopada 2012 roku podpisaniem listu intencyjnego - mówi Grzegorz Czapla - prezes zarządu Tro Media. - _ Jesteśmy przekonani, że nowy podmiot sprosta wyzwaniu przejścia na rynek główny GPW zarówno pod względem biznesowym, jak i spełnienia kryteriów formalnych _ - _dodaje.

Dane ze skonsolidowanych bilansów za rok 2012
Wyszczególnienie TRO MEDIA (w złotych) WDSP Holding (w złotych)
Kapitał własny 7 506 045,19 6 564 007,65
Kapitał zakładowy 1 365 000,00 3 076 929,00
Należności długoterminowe 0 0
Należności krótkoterminowe 4 989 306,30 4 843 443,20
Środki pieniężne i inne aktywa pieniężne 402 291,92 1 500 366,31
Zobowiązania długoterminowe 3 177,09 0
Zobowiązania krótkoterminowe 3 930 597,22 3 527 461,09

Połączenie spółek oznacza, że zmianie ulegnie model biznesowy Tro Media. Do tej pory działalność opierała się na dwóch płaszczyznach: zarządzaniu powierzchnią reklamową i związaną z tym działalnością portali internetowych. Ważnym segmentem jest także działalnością inwestycyjna. Spółka ma na koncie m.in. wprowadzenie na NewConnect tanich firm jak Domanomania.pl, Macro Games, czy Cloud Technologies.

bFgkszQt

_ - INDATA Software, oprócz mariażu kompetencji, produktów i usług oraz związanego z tym potencjału rozwoju, to również połączenie dwóch zdrowych organizmów finansowych, przynoszących zyski dotychczasowym akcjonariuszom _ – podkreśla Grzegorz Czapla – prezes zarządu TRO MEDIA.

Notowania TRO MEDIA za ostatnie 6 miesięcy na NewConnect.

Wśród nowych usług spółki mają pojawić się budowanie dedykowanych rozwiązań informatycznych, wykonywanych na konkretne zamówienie klienta. Zarządzanie komunikacją reklamową, tworzenie kreacji graficznych, a w tym wykonywanie aplikacji i doradztwo w obszarze doboru technologii. Spółka ma tez tworzyć portale internetowe i korporacyjne, doradzać w zakresie IT, świadczyć usługi hostingowe. Nadal też oferować będzie wsparcie przy procedurze ubiegania się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

bFgkszQu
Czytaj więcej w Money.pl
Rekordowe oferty publiczne na giełdach 5,2 mld euro wyniosła wartość ofert publicznych w Europie w drugim kwartale tego roku. Na warszawskim parkiecie było to 44 mln euro.
Oto jak OFE wpłyną na dług publiczny i rynek kapitałowy Ekonomiści nie mają wątpliwości, że rząd idzie drogą manipulacji
Akcje spółki Tarczyński zadebiutują jutro na GPW Cele emisyjne spółki to inwestycje. Tarczyński chce rozbudować zakład w Ujeźdźcu Małym o wartości 66,5 mln zł, z czego 40 mln zł ma pochodzić ze środków z emisji.
bFgkszQO
giełda
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)