Notowania

tro media
25.03.2013 17:25

Tro Media zadebiutuje na GPW

Został spełniony pierwszy ważny krok w kierunku ubiegania się o przejście na rynek główny warszawskiej giełdy. - Ma to nastąpić jeszcze w tym roku - przekonuje prezes zarządu Grzegorz Czapla.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tro Media)

*Tro Media zrobiła pierwszy ważny krok w kierunku ubiegania się o wejście na rynek główny warszawskiej giełdy. Zarząd podpisał plan połączenia z informatyczną spółką WDSP Holding. Obecnie wrocławska firma notowana jest na New Connect - _ Przejście ma nastąpić jeszcze w tym roku _ - przekonuje prezes zarządu Grzegorz Czapla. *

_ - Plan połączenia zapoczątkowaliśmy na początku listopada 2012 roku podpisaniem listu intencyjnego - mówi Grzegorz Czapla - prezes zarządu Tro Media. - _ Jesteśmy przekonani, że nowy podmiot sprosta wyzwaniu przejścia na rynek główny GPW zarówno pod względem biznesowym, jak i spełnienia kryteriów formalnych _ - dodaje. _

_ _

Połączenie spółek oznacza, że zmianie ulegnie model biznesowy Tro Media. Do tej pory działalność opierała się na dwóch płaszczyznach: zarządzaniu powierzchnią reklamową i związaną z tym działalnością portali internetowych. Ważnym segmentem jest także działalnością inwestycyjna. Spółka ma na koncie m.in. wprowadzenie na NewConnect tanich firm jak Domanomania.pl, Macro Games, czy Cloud Technologies.

Fuzja z WDSP Holding oznacza chęć zwiększenia udziału na rynku informatycznym.

_ - Połączenie umożliwi realizację dużych i skomplikowanych projektów oraz wpłynie na zwiększenie ekspansji w dziedzinie oferowanych rozwiązań informatycznych i internetowej reklamy. Dodatkowy kapitał, jaki planujemy przy tej okazji pozyskać, ma wzmocnić dynamikę wzrostu i pozycję rynkową Tro Media - _zapewnia Grzegorz Czapla.

Przejmowana spółka specjalizuje się w budowaniu rozwiązań informatycznych dla firm. Obecnie obsługuje 150 podmiotów. Do grona jej klientów zaliczają się instytucje finansowe, media internetowe, linie lotnicze, spółki z branży farmaceutycznej, portale internetowe oraz sieci handlowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Duża spółka węglowa trafi na GPW? Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński zapowiedział, że wkrótce zamierza spotkać się z ministrem skarbu, aby rozmawiać o perspektywie wprowadzenia na giełdę Węglokoksu.
Spółka rezygnuje z dużej akwizycji. Będzie wyższa dywidenda Asseco CE zmieniło rekomendację w sprawie dywidendy. Chce wypłacić 0,47 euro na akcję.
Szykuje się sprzedaż akcji spółki Tell Impera Capital podpisała z Neo Investments przedwstępną umowę sprzedaży akcji Tell, które uprawniać będą do wykonywania nie mniej niż 32,11 proc. głosów na jej WZ - poinformowała spółka.


Tagi: tro media, business news, giełda, strategie firm, gospodarka, manager, newconnect, strategie, prosto z firm, z rynku
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz