Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TU Europa inwestuje w ubezpieczenia dołączone do kredytów

0
Podziel się:

W opublikowanych wynikach za 2013 rok produkty te osiągnęły największy wzrost.

Jacek Podoba, prezes TU Europa
Jacek Podoba, prezes TU Europa (TU Europa)

W wynikach opublikowanych przez TU Europa za 2013 rok widać, że ubezpieczyciel skupia się na produktach oferowanych we współpracy z innymi instytucjami. Największy wzrost firma zarządzana przez Jacka Podobe (na zdjęciu) zaliczyła na ubezpieczeniach oferowanych w bankach. Produkty spółki można również kupić na pośrednictwem operatorów sieci komórkowych.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa opublikowało swoje wyniki za 2013 rok. Korzystna dla spółki okazała się współpraca z bankami. Wartość produktów ubezpieczeniowych oferowanych do kredytów ratalnych i gotówkowych wzrosła w dziale ubezpieczeń życiowych o 75 procent, a w dziale ubezpieczeń majątkowych o 50 procent.

-_ Otwarcie banków w zakresie udzielania kredytów konsumpcyjnych, spowodowane wejściem w życie zmodyfikowanej rekomendacji T, ożywiło ten segment rynku. Wraz z tym mogliśmy zaproponować ofertę ubezpieczeń dla klientów, korzystających z kredytów ratalnych i gotówkowych _ - wyjaśnia Jacek Podoba, prezes TU Europa.

Jak poinformowano Money.pl, produkty ubezpieczeniowe oferowane przez TU Europa i TU na Życie wraz z kredytami ratalnymi i gotówkowymi, które wypracowały największe wzrosty sprzedaży w 2013 roku to ubezpieczenie życia i zdrowia kredytobiorcy, ubezpieczenie od utraty pracy, ubezpieczenie na wypadek hospitalizacji oraz czasowej niezdolności do pracy.

- _ Ubezpieczenia te zapewniają spłatę całości lub części zadłużenia klienta w banku. Dzięki temu konsumenci w mniejszym stopniu obawiają się zaciągać krótkoterminowe kredyty niż w sytuacji, gdyby nie mieli takiego zabezpieczenia _ - dodają dla Money.pl przedstawiciele TU Europa.

W segmencie produktów oferowanych małym i średnim przedsiębiorstwom spółka wprowadziła na rynek ubezpieczenie stabilności finansowej, zabezpieczające kontrahentów przedsiębiorcy na wypadek nagłych zdarzeń, takich jak upadłość firmy, uniemożliwiających regulowanie zobowiązań. Inne nowości, to ubezpieczenie od utraty zysku i ubezpieczenie od upadłości kredytobiorców.

Spółka nawiązała w 2013 roku również współpracę z operatorami sieci komórkowych, dzięki czemu abonenci mogą kupić bezpośrednio u operatora ubezpieczenie turystyczne, polisę od utraty stałego źródła dochodów oraz czasowej niezdolności do pracy. TU Europa udostępnił również możliwość zgłaszania reklamacji przez internet oraz uruchomienie narzędzia do zgłaszania szkód online. Za jego pośrednictwem do spółki majątkowej wpływa już niemal 1/3 wszystkich zgłoszeń.

W 2013 roku ubezpieczyciel osiągnął 108 mln złotych zysku. Spółka majątkowa zebrała prawie 712 milionów złotych składki. Z kolei TU na Życie Europa sprzedało polisy za prawie 1,4 miliarda złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
manager
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)