Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tu produkowano EB. Browar Braniewo na celowniku Namysłowa

0
Podziel się:

Przedstawiciele Browaru Namysłów chcą wydzierżawić nieczynny browar w Braniewie, aby realizować zwiększoną produkcję na potrzeby eksportu do Stanów Zjednoczonych oraz Australii.

Tu produkowano EB. Browar Braniewo na celowniku Namysłowa
(Browar Namysłów, mat.pras.)
bECGjVEB

Jeśli uda się sfinalizować transakcję, w nowym browarze zatrudnienie znajdzie kilkadziesiąt osób.

Prezes Browaru Namysłów, Czesław Szczepaniak, podpisał w tej sprawie list intencyjny z właścicielem nieczynnego browaru w Braniewie._ - W moim odczuciu idą one w dobrą stronę. Sądzę, że przed Bożym Narodzeniem zapadną w tej sprawie konkretne decyzje _ - dodał.

Prezes Browaru Namysłów przyznał, że jego firma poszukuje dużego browaru, który byłby w stanie produkować sporą ilość piwa. _ - Bliskość Rosji i mały ruch graniczny nie ma związku z naszym celowaniem w Braniewo. My wysyłamy towar do Australii, czy USA. Interesujemy się tym browarem ze względu na możliwości, jakie tkwią w tym miejscu _ - powiedział.

bECGjVED

Browar w Braniewie nie produkuje piwa od 2008 roku. W latach 90. XX wieku produkowano tu m.in. piwo EB - browar funkcjonował wówczas pod nazwą Elbrewery. Od 2006 roku właścicielem browaru jest prywatna osoba - elbląski przedsiębiorca.

W ostatnich latach w Braniewie produkowano dwa gatunki piwa, ale nie zyskały one popularności i w 2008 roku wstrzymano produkcję. Braniewskim browarem interesowała się w 2010 roku produkująca dla dyskontów spółka Van Pur, ale ostatecznie do transakcji nie doszło.

Szczepaniak powiedział, że zakład ten jest częściowo zmodernizowany, ale niektóre jego elementy wymagają naprawy i zakupu nowego wyposażenia. Jeśli dojdzie do dzierżawy browaru w Braniewie przez jego firmę, wówczas zatrudnienie znajdzie kilkadziesiąt osób.

Czytaj więcej w Money.pl

bECGjVEJ
bECGjVFe
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)