Notowania

telewizja cyfrowa
17.05.2013 21:07

TV Puls kończy nadawanie analogowe

20 maja TV Puls zakończy nadawanie analogowe, jako pierwsza ogólnopolska telewizja naziemna.

Podziel się
Dodaj komentarz
Na zdj. Dariusz Dąbski, prezes i właściciel TV PULS

*20 maja TV Puls zakończy nadawanie analogowe, jako pierwsza ogólnopolska telewizja naziemna. Oznacza to, że od tego dnia będzie dostępna naziemnie w całej Polsce tylko w ramach naziemnej telewizji cyfrowej - poinformowała dzisiaj TV Puls. *

TV Puls należy do Telewizji Puls Sp. z o.o. Jest ona właścicielem dwóch ogólnopolskich stacji telewizyjnych - obok TV Puls także PULS 2. Oba kanały dostępne są na Multipleksie Drugim (MUX-2). Proces wyłączania telewizji analogowej ma zostać zakończony w lipcu br.

Do odbioru sygnału telewizji cyfrowej niezbędny jest dekoder DVB-T MPEG-4, który pozwala na odbiór sygnału cyfrowego, lub telewizor posiadający wbudowany dekoder DVB-T MPEG-4. Taki dekoder posiada większość nowych urządzeń, natomiast stare odbiorniki mogą go nie mieć.

Dotąd uruchomiono w Polsce trzy multipleksy cyfrowe. Multipleks trzeci (MUX-3) został przeznaczony dla telewizji publicznej (TVP), drugi (MUX-2) - dla dotychczasowych, komercyjnych nadawców naziemnych, m.in. Polsatu i TVN, zaś multipleks pierwszy (MUX-1) - dla nowych nadawców.

Multipleks cyfrowy jest kombinacją sygnału kilku programów telewizyjnych oraz różnych usług dodatkowych, przesyłanych w jednym kanale częstotliwości. Operator multipleksu odbiera programy i usługi od nadawców, łączy je i przesyła do odbiorców. Multipleks od częstotliwości analogowej różni się tym, że w jednym paśmie częstotliwości może zostać umieszczonych od siedmiu do ośmiu programów telewizyjnych w standardowej jakości obrazu.

Na MUX-3 nadawane są programy: TVP1, TVP2 HD, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia. Na MUX-2 dostępne są: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4. TV6. Na MUX-1 można odbierać: TVP1 HD, TVP2, TVP Info, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV i T-TV.

Na MUX-1 programy publicznej telewizji znajdują się czasowo. Zgodnie z harmonogramem wdrażania cyfrowego nadawania TVP ma je zwolnić do 27 kwietnia 2014 r. Zastąpią je programy wybrane w konkursie przez KRRiT.

Czytaj więcej w Money.pl
TV Trwam cyfrowo? Dziś ostatni dzień na... Dziś ostatni dzień drugiego konkursu na naziemną telewizję cyfrową. Na pierwszym multipleksie czekają cztery miejsca. Na razie nie zgłosił się żaden chętny.
Telewizyjna wojna w Bułgarii. Nalot policji Policja wtargnęła do pomieszczeń opozycyjnej telewizji TV plus. Stacja należy do operatora, który toczy spór finansowy z dwoma prorządowymi kanałami.
Te reklamy najbardziej bulwersują. Tysiące... Ponad 3300 skarg na reklamy wpłynęło w 2012 r. do Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy.
Tagi: telewizja cyfrowa, business news, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz