Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
media
10.06.2015 08:55

TVN ma być wycofany z giełdy

Scripps Networks Interactive ogłosi wezwanie na sprzedaż akcji TVN.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TVN, materiały prasowe)
Markus Tellenbach, prezes TVN

Scripps Networks Interactive ogłosi wezwanie na sprzedaż akcji TVN, aby zwiększyć swój udział do 66 proc., podał TVN. Docelowo spółka zostanie wycofana z obrotu giełdowego.

"Zarząd TVN S.A. informuje, iż Scripps Networks Interactive (SNI) opublikował komunikat prasowy, w którym poinformował między innymi, iż 'zamierza ogłosić wezwanie do sprzedaży 100 proc. akcji TVN" - czytamy w komunikacie.

SNI wskazał, iż "zgodnie z polskim prawem, Scripps Networks Interactive jest zobowiązany do ogłoszenia obowiązkowego wezwania na sprzedaż akcji TVN, aby zwiększyć swój udział w TVN do 66 proc., w okresie trzech miesięcy od realizacji nabycia pakietu 52,7 proc. TVN.

Spółka (SNI) dodatkowo zamierza zaoferować nabycie pozostałych akcji TVN oraz doprowadzić do wycofania akcji TVN z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie." SNI wskazał także, iż "cena w wezwaniu nie została jeszcze ustalona", podała spółka.

- Informacja o zamiarze kupna przez Scripps Networks Interactive 100 proc. akcji TVN została pozytywnie przyjęta przez zarząd TVN i w przypadku udanego zrealizowania wezwania pozwoli to obu firmom na pełne wykorzystanie strategicznych możliwości rozwoju w Polsce i w regionie, oraz związanych z tym korzyści finansowych. Jednocześnie cieszę się z perspektywy bliskiej współpracy z Kennethem Lowe i jego zespołem nad poszerzeniem zakresu działalności operacyjnej TVN i wykorzystaniem naszych aktywów do przyspieszonego rozwoju na dynamicznie ewoluującym rynku mediów w Polsce i za granicą - powiedział prezes zarządu i dyrektor generalny TVN Markus Tellenbach, cytowany w komunikacie.

- Osiągnięcie 100 proc. własności pozwoli Scripps Networks Interactive w pełni zrealizować strategiczne i finansowe korzyści wynikające z przejęcia TVN - dodał Kenneth W. Lowe - przewodniczący rady dyrektorów, prezes zarządu i dyrektor generalny Scripps Networks Interactive.

W marcu br. Scripps Networks informował, że liczy na sfinalizowanie transakcji nabycia TVN od ITI oraz Grupy Canal+ na początku II półrocza. Firma zapłaci 584 mln euro za 100 proc. udziałów w N-Vision, która na etapie rozliczenia umowy będzie posiadała bezpośrednio i pośrednio - poprzez Polish Television Holding B.V. (PTH) - ok. 52,7 proc. udziału w kapitale TVN S.A. Nabywcą jest Southbank Media Ltd. - brytyjska spółka zależna od Scripps Networks Interactive, Inc.

Jak podano wcześniej, zamknięcie umowy uzależnione jest od spełnienia zwyczajowych warunków zawieszających, w tym uzyskania właściwych zgód regulacyjnych.

SNI jest zobowiązany zgodnie z polskim prawem do ogłoszenia obowiązkowego wezwania na sprzedaż akcji TVN, aby zwiększyć swój udział w TVN do 66 proc., w okresie trzech miesięcy od realizacji nabycia pakietu 52,7 proc. TVN.

Notowania miesięczne akcji TVN

TVN jest jedną z wiodących spółek mediowych w Polsce oferującą bezpłatne i płatne lifestylowe i rozrywkowe kanały telewizyjne, w tym między innymi TVN, TVN Style, TTV, TVN Turbo, a także wiodący całodobowy kanał informacyjny TVN24 oraz kanał informacji gospodarczych TVN24 Biznes i Świat. W 2014 roku dzięki swojej ofercie TVN zyskał największą na polskim rynku oglądalność na poziomie 22 proc. TVN Media jest największym domem mediowym w Polsce posiadającym 33 proc. rynku przychodów z reklamy w kanałach własnych TVN oraz dodatkowo sprzedając czas reklamowy wielu innych polskich nadawców komercyjnych.

Scripps Networks Interactive to jeden z wiodących producentów angażujących treści dotyczących wnętrz, jedzenia oraz podróży. W portfolio SNI można znaleźć niezwykle popularne marki telewizyjne i internetowe, takie jak HGTV, DIY Network, Food Network, Cooking Channel, Travel Channel czy Great American Country, których łączny zasięg miesięczny w Stanach Zjednoczonych to ponad 190 mln widzów.

Reklama outdoorowa będzie droższa?:

Tagi: media, tvn, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz