Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tvn
10.06.2015 23:03

TVN rozwiązał umowę z Orange. Co z "NC+"?

Zobacz czego dokładnie dotyczy najnowsze porozumienie.

Podziel się
Dodaj komentarz

TVN podpisał z Orange Polska umowę. Efektem jest zakończenie długoterminowej współpracy dotyczącej wzajemnego oferowania produktów i usług oraz współtworzenia nowych ofert i usług.

Według zapewnień współpraca między Orange Polska i platformą satelitarną "nc+", m.in. w zakresie dostarczania treści telewizyjnych dla klientów Orange Polska, będzie kontynuowana na podstawie odrębnych porozumień oraz umów między Orange Polska i ITI Neovision (jednostką zarządzającą platformą satelitarną nc+).

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.

TVN to zintegrowana grupa medialna, działająca w ramach trzech głównych segmentów biznesowych: nadawanie i produkcja telewizyjna oraz cyfrowa płatna telewizja satelitarna. Od marca większość udziałów w spółce należy do amerykańskiej firmy Scripps Networks Interactive.

TVN chce opuścić warszawską giełdę

We wtorek Scripps Networks Interactive poinformował, że chce skupić wszystkie akcje TVN i wycofać spółkę z warszawskiej giełdy. Wezwanie do sprzedaży 100 proc. akcji TVN ma być ogłoszone po zamknięciu transakcji zakupu większościowego pakietu udziałów firmy od ITI i Grupy Canal+. Zgodnie z polskim prawem SNI jest zobowiązane w okresie trzech miesięcy od realizacji nabycia pakietu 52,7 proc. udziałów w TVN do ogłoszenia obowiązkowego wezwania, aby zwiększyć swój udział do 66 proc.

Scripps Networks Interactive ogłosił, że zamierza zaoferować nabycie również pozostałych akcji TVN oraz doprowadzić do wycofania spółki z obrotu na warszawskiej giełdzie, na której jest notowany od 2004 roku.

Notowania akcji TVN-u od momentu debiutu spółki na GPW

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: tvn, opl, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz