Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja finansowa tvp
09.04.2014 16:25

TVP oszczędza na pracownikach. Zatrudnili firmę zewnętrzną

Outsourcing pracowniczy jest częścią programu restrukturyzacji telewizji publicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan KUCHARZYK/East News)
Juliusz Braun, prezes TVP

LeasingTeam wygrał przetarg organizowany przez TVP. Zwycięska firma będzie teraz zatrudniać większość dotychczasowych pracowników telewizji, co ma pomóc uzdrowić jej sytuację finansową. Na takie kroki nie zgadzają się pracownicy, którzy dwa dni temu przeprowadzili strajk.

Do przetargu stanęły trzy firmy: LeasingTeam, Personnel Service i Wadowicz. Oferty były składane od 26 lutego, a procedura ich zbierania zakończyła się 8 kwietnia.

W ramach kontraktu tacy pracownicy jak graficy komputerowi, charakteryzatorzy , montażyści i część dziennikarzy będzie zatrudnionych przez wybraną firmę zewnętrzną. Łącznie będzie to od 400 do 500 osób należących do załogi. Mają oni mieć zagwarantowaną pracę przez dwa lata. Warunki zatrudnienia (m.in. wynagrodzenie) nie zmienią się natomiast przez najbliższe 12 miesięcy. W TVP pozostaną tylko tzw. redaktorzy-koordynatorzy.

LeasingTeam świadczy usługi z zakresu leasingu pracowniczego, outsourcingu i doradztwa HR. Takie działania prowadzone przez TVP mają na celu restrukturyzację spółki, zatrudnienie firmy zewnętrznej ma zachęcić pracowników do współpracy z telewizją w ramach samozatrudnienia.

Na takie działania nie zgadzają się związki zawodowe, które 7 lutego przeprowadziły godzinny strajk. Uczestniczyło w nim około 100 pracowników. W demonstracji udział wzięli również pracownicy ośrodków regionalnych.

W 2013 roku TVP zanotowała 20,5 mln złotych straty. Telewizja chwali się, że jest to wynik lepszy od oczekiwań. W sprawozdaniu finansowym za ubiegły rok podkreśla się, że negatywne trendy parametrów ekonomicznych zostały odwrócone. Przychody z abonamentu stanowiły jedynie 19 procent przychodów ogółem, co jest najniższym odsetkiem w strukturze przychodów spośród wszystkich telewizji publicznych w Europie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sytuacja finansowa tvp, tvp, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz