Notowania

twitter
05.02.2015 10:32

Twitter ma umowę z Google. Wpisy z mikrobloga trafią do wyszukiwarki

Czy firma Dicka Costolo na tym zarobi?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Joi Ito/wikimedia commons/CC BY 2.0)

Wpisy z Twittera będą widoczne w wynikach wyszukiwania Google'a - to pomysł spółki prowadzonej przez Dicka Costolo (na zdjęciu) na zwiększenie liczby internautów, do których docierają treści z tego popularnego mikrobloga. Obie firmy podpisały już umowę w tej sprawie, a jej efekty mają być widoczne w pierwszej połowie tego roku - informuje Bloomberg.

Na razie sprawa nie została jeszcze oficjalnie podana do wiadomości, a amerykański serwis powołuje się na anonimowe źródła. Dzięki tej umowie, do wyników wyszukiwania Google będą na żywo spływać najciekawsze wpisy z Twittera. Z jednej strony zwiększy to atrakcyjność samej wyszukiwarki, a z drugiej - pozwoli Twitterowi przyciągnąć więcej internautów.

Dziś na popularnym mikroblogu publikuje około 284 miliony osób. Przyrost nowych użytkowników jest jednak coraz wolniejszy. Dick Costolo - jak podaje Bloomberg - walczy więc o nowych internautów, by zwiększyć liczbę odsłon Twittera i zarabiać więcej na reklamach.

Podobna umowa obowiązywała między Twitterem a Google w latach 2009 - 2011. Ówczesne szefostwo tego pierwszego nie chciało jej kontynuować tłumacząc, że woli mieć większą kontrolę nad publikacją twitterowych treści poza serwisem. W obliczu coraz wolniejszego przypływu nowych użytkowników Twitter wraca do tego pomysłu.

Zarządzana przez Dicka Costolo spółka ma już podobne umowy z odpowiedzialnym za wyszukiwarkę Bing Microsoftem i z serwisem Yahoo. W tym tygodniu Twitter poinformował też o nawiązaniu współpracy z japońskim oddziałem Yahoo i firmą Flipboard, oferującą aplikacje na smartfony i tablety.

Twitter od lata 2013 roku notowany jest na nowojorskiej giełdzie. W 2013 roku miał prawie 665 milionów dolarów przychodu i niemal tyle samo straty netto. Najnowsze dane kwartalne za 2014 rok firma ma opublikować w piątek, 6 lutego.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: twitter, business news, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz