Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tyle Zortrax ma zarobić na drukarkach 3D

0
Podziel się:

Szacunki zostały przygotowane wyłącznie na podstawie sprzedaży drukarki 3D Zortrax M200.

Tyle Zortrax ma zarobić na drukarkach 3D
(Zortrax)

Polski producent drukarek 3D Zortrax ma w 2014 roku osiągnąć zysk netto na poziomie 8 milionów złotych, podał wczoraj w komunikacie. Spółka publikuje prognozę niemal w przeddzień zakończenia zapisów na obligacje.

Zysk z działalności operacyjnej ma wynieść ponad 10,7 miliona złotych, a EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) ponad 10,9 miliona złotych. Zortrax podaje, że szacunki zostały przygotowane wyłącznie na podstawie planowanej sprzedaży drukarki 3D Zortrax M200, a więc bez uwzględniania wyników związanych z rozwojem nowych produktów.

Publikacja wyników to odpowiedź na potrzeb inwestorów, tłumaczą władze spółki. _ - Rynek chce wiedzieć, jakie jest przełożenie ostatnich informacji o dużej liczbie zamówień - między innymi na egzemplarze testowe od Stihl, Bosch czy Unilever - na wyniki finansowe firmy - _ tłumaczy dla Money.pl Rafał Tomasiak, prezes Zortraxu (na zdjęciu).

Można jednak odnieść wrażenie, że publikacja prognoz w przeddzień zakończenia zapisów, to zachęta dla inwestorów, żeby wzięli udział w emisji obligacji. W zawiązku z tym rodzi się pytanie, jak przebiegają zapisy i czy uda się uzyskać zakładaną kwotę._ - Jestem dobrej myśli w sprawie złożenia przez inwestorów zleceń na nasze obligacje, a odnosząc się do skali zapisów wiadomo, że na polskim rynku kapitałowym kluczowe są ostatnie dni emisji - _ mówi Rafał Tomasiak.

Wcześniej firma przedłużyła zapisy do 7 kwietnia. Dodatkowo firma będzie oferować możliwość kupna akcji w momencie, gdy Zortrax przekształci się w spółkę akcyjną.

Co, jeśli spółka nie znajdzie chętnych na obligacje o wartości 10 milionów złotych? _ - Zrealizujemy nasze bieżące plany w każdym wariancie. Środki z emisji zostaną przeznaczone na zupełnie inny cel, nasz cel strategiczny, a nie na bieżącą działalność - _ kwituje Tomasiak.

Pieniądze z emisji obligacji spółka ma przeznaczyć na badania (między innymi opracowanie i opatentowanie technologii druku z żywicy) oraz na przeskalowanie produkcji. _ - Udana emisja umożliwi nam zdobywanie kolejnych, bardzo dużych jednostkowych kontraktów. A także skok technologiczny i udział w wyścigu jak równy z równym z największymi globalnymi firmami z branży druku 3D - _ mówi Tomasiak.

Warunkiem przeprowadzenia jest złożenie zapisów na obligacje o wartości przynajmniej 6 milionów złotych. Łączna wartość oferty to 10 milionów złotych. Firma obiecuje odsetki od trzyletnich obligacji na poziomie 9 procent w skali roku. Dodatkowo zobowiązała się do ich wypłaty co kwartał.

Spółka Zortrax zasłynęła po informacji o podpisaniu kontraktu z koncernem Dell na dostawę pięciu tysięcy drukarek 3D.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)