Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tylko w Polsce będą produkować układ kierowniczy do BMW

0
Podziel się:

Fabryki w Tychach i Gliwicach będą produkowały układ kierowniczy do BWM i3 - pierwszego w pełni elektrycznego modelu monachijskiego koncernu.

Tylko w Polsce będą produkować układ kierowniczy do BMW
(Nexteer Automotive)

Polskie zakłady będą produkowały układ kierowniczy do BWM i3 - pierwszego w pełni elektrycznego modelu monachijskiego koncernu. Układ będzie powstawał w fabrykach firmy Nexteer Automotive w Tychach i Gliwicach. Rocznie taśmy produkcyjne będzie opuszczać 40 tys. sztuk elektrycznych systemów sterowania dla BMW.

Na zdjęciu Laurent Bresson, prezes Nexteer Automotive

Jak podali przedstawiciele koncernu Nexteer, systemy sterowania typu Single-Pinion EPS (Electric Power Steering) dla BMW będą produkowane wyłącznie w Polsce.

Według przedstawicieli koncernu, produkowane w Polsce systemy EPS szczególnie dobrze sprawdzają się w samochodach elektrycznych, m.in. dzięki integracji systemów o dużej wydajności oraz małemu zapotrzebowaniu na energię w trybie oczekiwania.

Tworząc nowe układy kierownicze, inżynierowie Nexteer biorą pod uwagę założenia projektowe całego pojazdu, a nie tylko jego podzespołów odpowiedzialnych za prowadzenie. Dzięki temu elektryczne układy kierownicze są w pełni zintegrowane z całą architekturą elektryczną pojazdu. Pozwalają też na szybkie dostosowanie systemu do nowych oczekiwać klienta.

Poza BMW i3 w system Single-Pinion EPS z Nexteer wyposażony został także nowy model Mini Cooper, który zaprezentowano w listopadzie na salonie samochodowym w Los Angeles. Marka mini należy do koncernu BMW.

Nexteer Automotive jest globalną firmą produkującą układy kierownicze ze wspomaganiem hydraulicznym i elektrycznym, kolumny kierownicze oraz produkty do układów jezdnych dla producentów oryginalnych podzespołów.

Na potrzeby 60 klientów Nexteer Automotive pracuje 10 tys. osób w 20 fabrykach, pięciu centrach inżynieryjnych, dziesięciu centrach obsługi klienta oraz trzech centrach testowych - w Ameryce Północnej i Południowej, Europie oraz Azji. Wśród klientów koncernu są: GM, Fiat, Ford, Toyota, Chrysler, PSA Peugeot Citroen oraz producenci z Indii, Chin oraz Ameryki Południowej.

W Polsce znajdują się dwa zakłady Nexteer Automotive: w Gliwicach oraz Tychach, zatrudniające łącznie ok. 1150 osób. W trakcie roku produkują one ok. 3 mln układów i kolumn kierowniczych. Przy tyskiej fabryce działa centrum inżynieryjne, projektujące nowe rozwiązania dla klientów koncernu.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)