Notowania

pkp
26.03.2015 13:16

Udział rynkowy PKP Cargo rośnie dzięki przewozom węgla

PKP Cargo ma już 49,2-procentowy udział w rynku. Wzrost o 3 pkt. procentowe. W lutym przewiózł 7,5 mln ton ładunków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP Cargo)

Dzięki poprawie sytuacji w przewozach węgla udział rynkowy PKP Cargo wzrósł w lutym do 49,2 proc. - poinformowała spółka. W lutym spółka przewiozła 7,5 mln ton ładunków.

- Odbicie na rynku przewozów węgla i zwiększenie wolumenu transportowanych kruszyw przyczyniło się do dobrych wyników przewozowych Grupy PKP Cargo w lutym. Spółka przewiozła łącznie 7,5 mln ton ładunków, co przełożyło się na wzrost udziału rynkowego o ponad 3 pkt. proc. do poziomu 49,2 proc. - napisano.

Z danych GUS wynika, że pod względem masy rynek skurczył się w lutym o 1,4 mln ton w ujęciu rocznym. Natomiast pod względem wykonanej pracy przewozowej rynek zwiększył się o 2,4 proc. do 3,6 mld tonokilometrów.

Jak podaje spółka, w tym czasie zwiększyła pracę przewozową do 2 mld tonokilometrów, dzięki czemu jej udział rynkowy utrzymał się na ubiegłorocznym poziomie 56,8 proc.

Notowania tygodniowe PKP Cargo

- Na przewozy PKP Cargo wciąż negatywnie oddziałuje sytuacja na Ukrainie. Widać to w wynikach przewozowych transportowanych stamtąd wcześniej metali. Widocznej poprawie w lutym uległa natomiast sytuacja na rynku transportu węgla, w szczególności w relacjach portowych. Ponadto od lutego PKP Cargo samodzielnie realizuje m.in. przewozy polskiego węgla do Niemiec. Istotnym czynnikiem poprawy wyników jest także rozpoczęcie sezonu zwiększonych przewozów kruszyw - napisano.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: pkp, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz