Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Układ PBG: Spółka spodziewa się pozytywnego wyniku głosowania

0
Podziel się:

Sąd Rejonowy wyznaczył terminy zgromadzenia wierzycieli PBG w upadłości układowej na 3-5 sierpnia.

Układ PBG: Spółka spodziewa się pozytywnego wyniku głosowania
(mat. pras. PBG)
bELghDhN

Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto w Poznaniu, XI Wydział Gospodarczy dla Spraw Upadłościowych i Naprawczych wyznaczył terminy zgromadzenia wierzycieli PBG w upadłości układowej na 3-5 sierpnia, podała spółka.

Wyznaczono następujące terminy: dla uprawnionych do głosowania wierzycieli ujętych w grupie 1 i 2, na 3 sierpnia, godz. 10.00 oraz na 4 sierpnia, godz. 10.00; dla uprawnionych do głosowania wierzycieli z pozostałych grup na 5 sierpnia, godz. 10.00, podano w komunikacie.

"Ponadto sędzia komisarz zarządził głosowanie na zgromadzeniu wierzycieli, również w trybie pisemnym" - czytamy dalej.

bELghDhP

W końcu kwietnia PBG uzgodniło z przedstawicielami wierzycieli nowe propozycje układowe i złożyło je w sądzie. Nowe propozycje przewidują m.in. ustanowienie zastawu na akcjach Rafako. Wcześniejsze zgromadzenie wierzycieli zostało przełożone właśnie ze względu na potrzebę modyfikacji propozycji układowych.

PBG deklaruje, że propozycje układowe przygotowane na zgromadzenie wierzycieli zwołane na 3-5 sierpnia br. zostały już przygotowane w formie ostatecznej i spodziewa się pozytywnego wyniku głosowania, poinformowała agencję ISBnews prezes Kinga Banaszak - Filipiak.

- Treść propozycji układowych została potwierdzona przez doradców prawnych wierzycieli i będzie głosowana w dniach 3-5 sierpnia. Wykluczamy wprowadzanie dalszych poprawek w propozycjach. Ich treść jest już ostateczna. - powiedziała Banaszak - Filipiak w rozmowie z ISBnews.

Dodała, że spółka spodziewa się pozytywnego wyniku głosowania, jako że postulaty wierzycieli finansowych zostały uwzględnione, a wariant spłaty zobowiązań wierzycieli w układzie jest znacznie korzystniejszy niż likwidacja spółki.

bELghDhV

Notowania tygodniowe akcji PBG

- Nad warunkami restrukturyzacji PBG pracowaliśmy praktycznie od połowy 2012 roku. Kwestie dotyczące poziomu zaspokojenia uzgodniliśmy w ubiegłym roku. Na ten temat rozmawialiśmy także z wierzycielami handlowymi. Wiemy, że mamy duże poparcie z ich strony. - powiedziała także prezes.

Podkreśliła, że przyjęcie propozycji układowych pozwoli na powrót PBG do normalnej działalności operacyjnej i brania udziału w przetargach, jednak określenie ostatecznej daty- kiedy to nastąpi- jest "poza spółką".

- Do tego czasu działalność związaną z pozyskiwaniem zleceń w ramach zamówień publicznych prowadzi PBG oil and gas, która zdobywa kolejne, coraz większe kontrakty. W najbliższych 3 miesiącach złoży w przetargach oferty o łącznej wartości między 300-400 mln zł - podsumowała prezes.

bELghDhW

Pod koniec kwietnia PBG podało, że uzgodniło z przedstawicielami wierzycieli nowe propozycje układowe i złożyło je w sądzie. Nowe propozycje przewidują m.in. ustanowienie zastawu na akcjach Rafako.

PBG S.A. w upadłości układowej świadczy specjalistyczne usługi w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji dla gazu ziemnego, ropy naftowej oraz paliw. Prowadzoną działalność wykonuje jako generalny realizator, uczestnik konsorcjum lub podwykonawca w zakresie: projektowania, wykonawstwa, remontów, eksploatacji i serwisu w obszarach: wydobycia i przesyłu gazu ziemnego i ropy naftowej oraz magazynowania gazu ziemnego i paliw (LNG, LPG, C5+ oraz CNG).

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bELghDiq
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)