Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ultro sprzedaje ponad 3 mln akcji CCC. Mocny spadek kursu akcji

0
Podziel się:

Spółka rozpoczęła właśnie przyspieszoną budowę księgi popytu.

Ultro sprzedaje ponad 3 mln akcji CCC. Mocny spadek kursu akcji
(Pavel Ševela / Wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Ultro, główny akcjonariusz spółki CCC, rozpoczęło transakcję sprzedaży do 7,84 procent jej akcji w procesie przyspieszonego budowania księgi popytu - poinformowało CCC. Sprzedawany pakiet jest wart ponad pół miliarda złotych.

Aktualizacja, 17.10

Po ogłoszeniu tej informacji akcje CCC zaczęły tracić na wartości. Ostatecznie we wtorek straciły prawie 7 procent.

"Zarząd CCC SA niniejszym informuje, że powziął dziś wiadomość o rozpoczęciu przez Ultro SA transakcji sprzedaży do 3 010 000 akcji spółki, stanowiących 7,84 proc. wszystkich akcji i 6,67 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu" - czytamy w komunikacie.

Ultro SA to główny akcjonariusz spółki CCC, posiadający 35 procent akcji. Jest kontrolowany przez Dariusza Miłka, założyciela CCC. Sprzedawany pakiet jeszcze wczoraj na zamknięciu notowań był wart prawie 560 milionów złotych.

Dariusz Miłek to jeden z najbogatszych Polaków. W 2014 roku tygodnik "Wprost" oszacował wartość jego majątku na trzy miliardy złotych. Swój obuwniczy biznes rozpoczął pod koniec lat 90.

W reakcji na tę informację akcje CCC traciły we wtorek nawet około 8 procent. Potem kurs CCC znalazł się na ponad 6-procentowym minusie.

Obserwuj bieżące notowania spółki CCC

Obecnie (według stanu z 7 maja) Ultro posiada 13,36 mln akcji CCC, stanowiących 34,79 procent akcji i uprawniających do 40,2 procent głosów na walnym zgromadzeniu.

UBS Limited oraz Wood & Company Financial Services pełnią w tej transakcji rolę globalnych koordynatorów oraz współprowadzących księgę popytu.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Skonsolidowane przychody w 2014 r. przekroczyły 2 mld zł.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)